annas

Který úryvek hovoří o skutečných účincích vitaminových doplňků?

  1. Konzumenti věři, že jim vitaminové dopolňky dodají potřebnou energii, ochrání je před mnohými chorobami, a tím jim rovněž prodlouží život.
  2. Nadměrné množství vitaminů dodávaných v nepřirzené formě nám spíš škodí. Vědci dokonce zjistili, že může zyšovat riziko onemocnění některou z vážných chorob.
  3. Den začínají sklenkou vody s rozpuštěným multivitaminem, oběd spláchnou koktejlem „ochuceným“ vitaminem B a večer pro jistu spolknou třeba ještě „céčko“.
  4. O prospěšnosti konzumace přirozeně vzniklých vitaminů však vědci žádné pochybnosti nemají.

Podle LN

Užíváte vitamínové doplňky? Platí u vás „všeho s mírou“?

Nejlepší odpověď
mosoj

Spíš než vitaminové doplňky ( na to mám zeleninu) užívám potravinové doplňky. Lecitin, gingo, extrakt z borůvek a prostředky na posílení imunity beta-glukan jako extrakt z hub. Pravidelně cca 2 x za rok tříměsíční kůra na klouby, doplňkem Geladring forte kapsle ( 100 % zabírá, dokonce mi odvrátil operaci ramene). Vzhledem k mému stavu užívám i dvakrát ročně á 8 týdnů Wobenzym. Také zabírá, ale doslova a do písmene je to skoro k nezaplacení!!!!
Z vitamínů pouze občas vitamin A formou betakarotenu a tak 3 x týdně vitamin E ( doporučila odborná lékařka).
Borůvky a betakaroten beru kvůli očím.
Je mi 64 let a na blízko brýle nepotřebuji !!!

Další odpovědi
anonym

tak stoprocentně zdravější je vitamín z ovoce a zeleniny přírodní než nějaký multivitamín v tabletě

Leny22

já užívám výhradně výrobky OKG, které jsou vyrobeny z přírodních látek, bez chemické stabilizace, schválené a registrovné v příslušných institucích, harmonuzují celkový stav organizmu, poradím na emailu heob499@email.cz

Zdroj: www.okg-family.cz

annas

Mosoji, berete toho dost. Já sice také, ale jen bylinkové doplňky a Vitamarín od fy Energy a Diochi. Dobrala jsem to houbové quarteto. Teď dala na trh fa Diochi nový houbový přpravek doplněný bazalkou a arginínem (musím se podívat, co to je). Strašně mně ale rozhodil. Jsem citlivá na množství, chvíli trvá, než je odhadnu.

mosoj

To kvarteto mám také, ale nasadím ho až doberu ten betaglukan. Máte pravdu je toho dost. K tomumu mám ještě ale klasické léky.
A tak když to ráno nasypu do hrstě mam ji plnou. Pomalu již nemusím ani snídat.
Ale to co beru není nijak nebezpečné a ani při předávkování ( až na ty dva vitamíny)
neuškodí. A díky cenám se člověk jen tak nepředávkuje.

Bohužel musím si pomáhat sám, lékaři nade mnou jen krčí rameny.
Bolesti svalů. únava, hrozné pocení i v klidu
stále bez konečné diagnozy. Jednou je to únavový syndrom, podruhé myositida nebo myalgie pak zase dlouhodobě neléčená borelioza atd, atd.

Nyní chronické zduření obličejových dutin a slinných žláz na což už nezabírá vůbec nic.
U doktorů si připadám jako žebrák.
Dokonce jsem přechodil i embolii !!!! Doktoři to nepoznali !! Přežil jsem to a možná že zrovna díky tomu gingu!!! a wobenzymu.

Aby se to nepletlo tak již čtyři roky zhoubný tumor močového měchýře 10 x operace.

Je toho také dost že . Bráním se jak umím.