annas

Který tunel či které tunely způsobil(y), že jsme ve světě získali nepříliš lichotivé pojmenování Česko=Tunelová velmoc?

Tato slova jsem zahlédla v tisku, když jsem si kupovala program TV a prodavačka měla na pultě otevřený časopis.

Slovo tunel samozřejmě neznamená jen „díru v zemi“, ale objevuje se i v jiných významech. S kterými jste se setkali?

Děkuji za odppvědi.

--
Přidá se ještě někdo?

Nejlepší odpověď
lexx

téměř všechny polistopadové (1989) privatizace bývalých státních podniků ČSSR byla tuneláž, podvod, loupež a korupce, co chceš víc?

Další odpovědi
anonym

Tunel tunel Blanka, tunel ČEZ, tunel SAZKA, …

…a karpální tunel…

wendyX

Kromě již výše jmenovaných- též v elektronice zajímavý výskyt výrazu – tunelová (Esakiho) dioda

viz na př.> https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Tunelov%C3%A1_di­oda

Agneta

Super otázka…na kterou bychom si měli vzít více času. Já tentokrát „z hlavy“ o ničem konkrétním nevím, ale jde o to, že zaměstnanci firmy, ve vedoucích pozicích s přístupem k devizám, firmu (bez právních následků) vykradou, a nechají následně zkrachovat. A to se fakt nikde v prvosvětové Evropě nevidí:D

zjentek

všechno to bylo kvůli řitnímu tunelu pana Kikiny a teď budeme pro změnu pojmenováni jako velmov křupanů (nějaká rollingstones­country), tentokrát kvůli tlačenky ..až bude prezidentem Stropnický, tak by o tom moh natočit bestseller- křupani v nekonečným tunelu ..a bude hotovo! A to jsme po revoluci začali tak slibně, jako země poctivých klaunů.

Mc Merkurion

nebyl to tunel na Jadran? (Zašlapané projekty Tunel na Jadran) http://www.ces­katelevize.cz/po­rady/102099883­52-zaslapane-projekty/409235100­061030-tunel-na-jadran/ ,co ty víš,co se v českých hlavách urodí a z čeho měli strach,tak začli pomlouvat,to tunelování firem je jen pokračování,pros­tě,my dokážeme udělat tunel všude…

mosoj

Kuponová privatizace. Kdo nevěří ať tam běží.

setapouch

Kde ve svete nas tak oznacuji? Financni machinace, u nas zvane tunely, jsou „bezne“ vsude. Jam se hrabeme treba na takoveho Madoffa nebo, nedejbuh, postsovetske republiky? Nehledas pricinu tam, kde neni problem?

gecco

Poměrně často se slovo tunel používá ve fyzice k označení prostoru (zejména pokud má podlouhlý – protáhlý, tvar) určitých vlastností uvnitř prostoru vlastností jiných…
Např. Fresnelův tunel (zóna), červí tunel (díra)…
😉

anonym

Žádný tunel,je to pouze jakési přirovnání,které se chytlo.