Midas

Který světový vůdce/politik za poslední století je vám nejsympatičtější?

Za předpokladu, že nějakého máte. Důvod je mi jedno, stačí, že je vám něčím sympatický.

Mandela, Gándhí, Churchill, Alžběta II., některý z USA prezidentů, (14.) Dalajláma, klidně i Masaryka, nebo Havla – třeba i Kaluse nebo Zemana a Babiše (když chcete a vidíte to tak). Dál třeba Matka Tereza, Martin L. King, Margaret Thatcherová, aj…

Představitelé států – monarchové, prezidenti, premiéři a různí vůdci (náboženští, političtí) za poseldních 100 let.

Nejlepší odpověď
anonym

Konrad Adenauer, Charles de Gaulle, Willy Brandt a Helmut Kohl. Česko nikdy velké státníky nemělo, možná nejblíže Masaryk. Dnešním politkům chybí vize, smysl pro hodnoty, předvídatelnost, rozhodnost, cit pro politické řemeslo, smysl pro diplomatické vztahy, zásadovost.

U nás spíše vítězí ješitnost, smysl pro materialismus bez výhrad, politika bez hodnot a neústupnost (ale ne v pozitivním smyslu).

Další odpovědi
zjentek

Kennedyové a vlastně všichni s touto rodinou spojení… možná i Arnošt terminátor.

Rokio

Podle mě královna Alžběta II.

aliendrone

Neřekl bych sympatický, ale jistě pozoruhodný byl J.V.Stalin, doslova fascinující osobnost. Dále W. Churchill a Kantaró Suzuki, A. de Oliveira Salazar, Mustafa Kemal (Atatürk), Augusto Ugarte Pinochet… – všichni v rámci daných možností a okolností měli pozoruhodné výsledky.

Náš Masaryk je dnes oslavován coby zakladatel moderního českého státu, ale ruku na srdce, v tomto ohledu šlo jen o „z nouze cnost“. O to více si na něm cením faktu, že navzdory „cvrkotu doby“, který již TEHDY preferoval parlamentarismus si jistě uvědomoval přiblblost „demokratického“ zřízení a jeho omezení, jakkoliv ho pragmaticky akceptoval. O tom, že věděl, že se ROZUMNÝM způsobem a zároveň „demokraticky“ stát řídit nedá svědčí mimo jiné vznik tzv. „Pětky“ v polovině roku 1920, myslím. Byl to zkrátka „pravý muž na pravém místě“, bohužel jeho nástupci mu nesahali jak rozhledem a schopnostmi, tak charakterově ani po kotníky. :(

ElonMusk

Za mě Arnold Guvernátor. V Rakousku byl chudý, v Americe začal od nuly. Stát se vrcholovým politikem a byznysmanem v cizím prostředí, v cizí řeči, to zasluhuje respekt. Byl, je a bude vzorem a zdrojem motivace pro miliony lidí. Jako jeden z mála politiků řeší téma ochrany planety a dodnes se angažuje ve společenském dění.
U ostatních politiků najdeme často určité stinné stránky, případně není přímo jejich zásluhou, že se dostali, kam se dostali. Arnold si vše vydřel a vždy motivoval všechny kolem sebe.

tatanka

Barak Obama.

elkon

Žádný, nezajímá mě to.

Kryšpín

Jak pro koho pro někoho Masaryk za zásluhy pro vznik Československa, pro dalšího Beneš že zachránil likvidaci Čech a Moravy, dále pro jiné soudruh Gotwald a jeho úspěch v Praze v roce 1948, anebo soudruh Dubček v roce 1968 a pobláznění 80% národa o jiném ismu a po pár měsících hodil soudruh národ v Moskvě přes palubu no a rozplakal se, anebo V. Havel co nažhavil národ do českého kapitalismu, Případně V. Klaus st. versus boxer Mečiar za rozdělení Československa.