Avatar uživatele
iceT

Který spotřebič vybrat?

Mám v úmyslu pořídit tyčový vysavač, jen si nejsem jistá, jestli by měl mít síťové napájení nebo aku.
V bytě nemám koberce, jen plovoucí podlahu a parkety.

Uvažuju na tímto https://www.da­tart.cz/vysavac-tycovy-orava-vy-222-cerny.html?ut­m_source=face­book.com&utm_me­dium=cpc&utm_cam­paign=04_dpa_de­tail&utm_conten­t=detail_1_des­ktop_nf_ad1&fbclid=I­wAR06LuAVVXTu­DaMlRnoa6YC2QhXGF97­nz9lmYE5Nn8ab­BWfOCf-MMlcZ9uM
Poradíte?

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? annas, orwell před 1560 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Kepler

Otázka je, jestli je vůbec vysavač na plovoučku a parkety nutný, když to hravě zmákne obyčejný smeták. Chválím cyklonový odlučovač a omyvatelný filtr (obojí stačí jen omýt a bordel vylít do záchodu), sáčky jsou nepochopitelně drahé. Akumulátorový bych nedoporučoval, ten je dobrý jenom tak do auta. Na tom typu z odkazu mě mate, že uvádí akumulátorový pohon a přitom má dlouhou přívodní šňůru. Tomu nějak nerozumím.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
orwell

Pro zmíněné použití by vyhověl, i když já jsem spíš pro sáčkové vysavače. Aku napájení bych rozhodně nedoporučoval. Pouze při používání v prostorech bez možnosti připojení k el. síti lze takové řešení doporučit, jiné ani neexistuje, pominu-li smeták a lopatku. Akumulátory vyžadují péči, jejich kapacita není příliš vysoká a omezuje dobu chodu spotřebiče. Po pár letech obvykle „odcházejí“ a pořízení nových není nejlevnější záležitostí.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Edison

Tyčáky jsou prostě malé, vhodné pro rychlý lokální úklid, když si něco vysypu pod nohy.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Hlada

Kde to jde, tak není nad smeták a hadr.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Bobek 2

Zní-li otázka „Který spotřebič vybrat?“ a má-li ten spotřebič vysávat, tak bych doporučil nějaký vysavač. Lampička, remoska, žehlička ani lednička doma nevysaje a neuklidí, mop nebo smeták zase nejsou spotřebiče (i když mop tedy spotřebuje nějakou vodu). Pokud příští otázka bude „Který vysavač je vhodný na plovoucí podlahu a parkety?“, budeme moci pokročit dál.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
iceT

Díky za odpovědi.
Keplere, ten zmíněný kabel by ml být prodlužovací.
Takže asi vyberu se síťovým napájením.

před 1560 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

Na co prodlužovací? Akumulátor bych mohl nabít klidně jen 1 m kabelem z kterékoliv zásuvky. Leda že by ten vysavač byl schopen jet jak ze sítě, tak jen na akumulátor.

před 1560 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
jáára

Když vypnou proud, můžeš vysávat i při svíčkách…

před 1558 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
jáára

Když vypnou proud, můžeš vysávat i při svíčkách…

před 1558 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Edison

Naprostý souhlas. Jelikož tyčák je jen na malé, doplňkové vysávání, není důvod, aby byl s kabelem.

před 1560 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek