Phereniké

Který přípravný kurz na zkoušku CAE je nejlepší?

Plánuji si udělat certifikát CAE z angličtiny. Chtěla bych ale předtím absolvovat přípravný kurz a vůbec nevím, který si vybrat. Jako první, který jsem našla byl kurz v British council. O té toho také vím nejvíc (lektoři jsou rodilí mluvčí, používají zde moderní techniku) a celkově by se dalo říct (i podle ceny), že to jsou kurzy kvalitní. Soudě podle několika málo recenzí, které jsem našla na internetu, nejsou špatné také jazykové školy TUTOR, Lingua Viva nebo Caledonian school.

Prosím, máte s tím někdo zkušenosti? Můžete mi poradit?

Odpovědi
Marcus

Suverénně nejlepší kurzy u nás poskytuje British Council.
Co se týče ostatních škol, tak to spíše závisí na kvalitě jednotlivých lektorů. S Tutorem mám osobně rovněž kladné zkušenosti.
Na CAE bych už se hodně zajímal, kdo mě na ně bude připravovat, než klást důraz na kurz či školu.

Ellyrann

s Tutor, čili Caledonian school jsem měla dobré zkušenosti v letě, když jsem dělala CAE grammar. Ale pouze gramatika nestačí, jelikož zkouška se skládá z 5 častí- Listening, Speaking, Reading, Writing a Use of English.
Na tento kurz jsem se právě zapsala u stejné školy, a už od začátku výuky jsem spíše skeptická.
Možná to je první dojem, ale není moc kladný. Vysvětlím proč.
V mém kurzu se používá stará učebnice, CAE Gold plus, 2008 roku vydání.
Problém je v tom, jak víte, že obtížnost zadání u zkoušky CAE se mění s každým rokem, a osobně považují úroveň této učebnice nedostačující ani na dnešní FCE. O svých obavách jsem otevřeně řekla ve třídě, ale dívali se na mě jako na blázna. Nikdo nechce NIC řešit.
2 problém je přístup vyučujících a studentů. Všichni se tvářili, jako by jim bylo úplně jedno, zda budou domácí úkoly nebo ne. Většina lidi z kurzu na mě udělala dojem, že se tam přišla se spíše pobavit a ne složit zkoušku. Nevypadali na to, že přišli studovat a získat nějaký certifikát.
Jak se někdo může zapsat na přípravný kurz na CAE a říkat, že nechce dělat žádné domácí úkoly? Po první hodině náš domácí úkol byl sehnat si učebnici.
Mám pocit, že 11 000 Kč, které jsem zaplatila za tento kurz jsou zcela zbytečně vyhozené, nic jsem si neušetřila, měla jsem jít na oficiální kurzy Britské rády, snad tam to berou skutečně vážně. Nemám zkušenost, nemůžu posoudit.
Dnes bych už rozhodně vybrala buď Britskou radu, anebo když už Caledonian, tak o level výš, přípravu na CPE, jestli chci skutečně zvládnout CAE.