Nandi

Který ostrov je nejdále od pevniny?

Nejlepší odpověď
annas

V odkazu najdete 15 nejodlehlejších ostrovů vzdálených od pevniny.

Pitcairnův ostrov je nejvzdálenější ostrov od pevniny na světě.

Nejbližší letiště je na ostrovech Gambie vzdálených 330 mil západně, nejbližší pevninou je Nový Zéland, který je vzdálený 3 990 mil.

https://amp.bu­sinessinsider­.com/the-most-remote-islands-in-the-world-2016-9

Pepa25

Jen technická poznámka k odpovědi annas: nejbližší letiště je na Gambierových ostrovech (Gambie je stát v Africe), což je součást Franzkouské Polynésie