zjentek

Který materiál pro výrobu textilií (ošacení) je méně příznivý jak pro tělo, tak pro životní prostředí?

Hlavně mě tedy zajímá rozdíl PE vs. elastan (ale možno se vyjádřit i k ostatním existujícím, k tomu slouží jiná možnost v anketě). Například, pokud už existují dvě trika, první obsahuje 95% bavlny a 5% elastanu a druhé, obsahem 65% byvlna a 35% polyester, tak které, z těchto dvou triček, je méně příznivé pro nošení na holém těle a taky pro životní prostředí všeobecně, v ohledu na materiál, z kterého vznikly. Děkuju.

Odpovědi
Herjulfson

Ostatní

Tak to opravdu nevím. Při zpracování bavlny je určitě velká spotřeba vody, což dnes není eko.
Vím, že nejsi asi eko (terorista), ale pro takové mám jednoduchou radu. Noste věci než se na vás rozpadnou. Vy, pokud jste ženy, nepoužívejte tampóny, protože se rozkládají 450 let. Pokud jezdíte autem, nepřekračujte rychlost 80 km/h, protože při vyšší rychlosti se zvyšuje spotřeba a s tím související exhalace. Jo a abych nezapomněl také nemějte děti a nesportujte, protože každý výdech znamená více CO. Přece jen nás na planetě přibylo od roku 1800 přibližně 4 až pět miliard… a to už je něco céóčka…

elkon

Ostatní

Pro tělo je vždy nejlepší přírodní materiál. Ne vždy se ale nosí příjemně. Proto se tam přidává trochu nějakého materiálu, který látku zjemní.

Drap

Ostatní

,,

zjentek

Elkone, odpusť mi připomínku, ovšem tys vůbec nepochopil zadání.

elkon

Odpověděl jsem ti co je nejlepší. Každý výrobce má čísla (procenta) jinak. Jinými slovy, čím více uměliny, tím hůř. Ale každý to snáší jinak. Životní prostředí zde neřeším, s tím otravuje unie dost.