Rokio

Který je váš oblíbený kmen z Ameriky? Ve kterém byste se chtěli narodit, pokud byste měli tu možnost?

Nejlepší odpověď
Drap

Otázka je značně nepřesná, neni upřesněno období. V dnešní době je už i značně obtížné vymezit všechny rozdíly jednotlivých kmenů. Převážná většina potomků jednotlivých kmenů už neexistuje. Dále byly velmi podstatné rozdíly mezi jihoamerickými kmeny, i tam byly jednotlivé kmeny diametrálně odlišné.Zcela jiný způsob života byl ve střední části Ameriky. Úplně pak jiný na severoamerických pláních, Neporovnatelný byl život i lesních indiánů a opět zcela odlišný na severu v oblasti dnešní Aljašky. Pokud bych si měl vybrat z těch známějších, tak zřejmě by zvítězili Lakotové , možná i Vrány nebo černonožci. Z těch severnějších kmenů Irokézové. Všechny tyto kmeny bych vybral hlavně z důvodů, jejich myšlení, způsobu života a sociálním vazbám

Další odpovědi
Nuk nuk

Neurčujete zda jde o severoamerické, jihoamerické nebo obecně. Také, jak píše Drap, je i ve vývoji těchto kmenů důležitá historická doba. Jinak vypadalo jejich společenství před příchodem Evropanů, jinak vypadá dnes. Některé kmeny, např. v Mexiku tvoří majoritní společnost, naopak v USA jsou zbytky indiánských kmenů píše okrajovými menšinami s pár příslušníky. Jinak žijí Indiáni v USA, v Kanadě, v Mexiku a jinak v Amazonii.

Ale pokud si mám vybrat ze současné situace a obecně ze všech etnik, která jsou považována za indiánská, tak možná amazonský kmen Piraha.