Avatar uživatele
nyjono

Který formát při stahování filmu doporučíte?

Nejčastěji jsou formáty avi, mp4 nebo mkv.
Který má jaké plusy nebo mínusy?

Zajímavá 0 před 1869 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

z těch tří mkv a to z jednoho prostého důvodu. Statisticky lidé kteří vytváří mkv soubory obvykle ví více o všem ostatním co s tím souvisí tedy o vhodném kodeku pro video, audio, o efektivním stříhu bez transkódování a ztrát kvality, atd atd … zatímco mp4 je natolik obecný že do něj exportuje kdejaká lama. Není horší, ale setkáte se mnohem pravděpodobněji se špatně zvládnutým transkódováním při střihu, poměry stran, synchronizací stop a co hůř, narozdíl od mkv nelze mp4 přehrávat už od chvíle kdy je staženo několik prvních MB dat, je to třeba stáhnout celé a teprve potom spustit. AVI je pak jasný indikátor naprosté neznalosti, i když to může fungovat a lze do avi vtěstnat kvalitní kodeky s rozumnými datovými toky, do avi prostě nikdo trochu znalý neukládá, do avi ukládají pouze IT negramotní, AVI je historický přežitek … Ano jsou to velmi nepřímá vodítka ale skutečně se vyplatí podle nic v praxi řídit. S MKV máte téměř jistotu, že video bude v optimální kvalitě ku své velikosti s vhodně zvolenými kodeky a parametry všech obsažených stop, často včetně mnohojazyčných titulků přímo uvnitř mkv.

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
dr.luha

MKV bývá nejlepší. A pokud jsou s ním problémy, stačí ho protáhnout přes MKVToolNix (je v cz). Tam se odznačí stopy cizích jazků, nepotřebné titulky a uloží. Není to klasická konverze, trvá to pouze jednotky minut.
https://www.techspot­.com/download­s/5981-mkvtoolnix.html

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Kepler

Myslím, že jsou to všechno komprimované formáty o srovnatelné kvalitě. Používám všechny, protože VLC přehrávač, i jiné, s nimi nemají problémy. Subjektivně rozdil nevidím. Rozhodující je, v jakém rozlišení film stáhneš. Fajnšmekr používající velkou obrazovku s rozlišením 4K by asi rozdíl poznal.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
aliendrone

Já jsem zajedno s ge0rgem, MKV soubory OBVYKLE bývají lepší. POZOR!! Obvykle znamená POUZE OBVYKLE, už mnohokrát jsem se setktal s mizerně vyvedenými MKVčky a ROZHODNĚ bych netrvdil jako ge0rge, že MKV znamená „téměř s jistotou“ kvalitu. Spíš tak 75% (moje zkušenost), každopádně při výběru souboru vždy upřednostním MKV před ostatními. (pokud je volba možná a odpovídající parametry – rozlišení, framerate atd.) :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elkon

Je to úplně jedno, v počítači si to můžeš konvertovat podle své potřeby.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Kepler

George: věřím, že o tom něco víš, ale proč by avi mělo být přežitek, když ten formát je výrazně majoritni? Jisté slabiny má každý z těch formátů (sice nevím jaké), ale s avi jsem nikdy neměl sebemenší problém. Vlk nabízí i méně tradiční zobrazení než 16:9. Nějaké synchrozinace stop jsem nikdy nepotřeboval. Spíš závisí na tom zdroji.

před 1869 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Vrza

Pro větší obrazovky avi. Do mobilu/tabletu mp4. Formát mkv je často problematický pro přehrávání – některé nativní aplikace jej nemusí podporovat.

před 1869 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

máte pravdu že u nejšírší podporu u nativních aplikací a hardwarových přehrávačů má mp4, mkv je ale prakticky v těsném závěsu, nemá smysl ten drobný rozdíl brát v úvahu. AVI dnes už nelze doporučit pro žádný účel, byl navržen v době kdy se používaly konstantní datové toky a těmi variabilními má velké problémy, často se pak setkáváme se rozcházením video/audio stop které se ke konci AVI souboru zhoršuje, je to způsobeno právě mnohem větší náchylností tohoto kontejneru na tento druh chyby při narušení či ztrátě indexu.

před 1869 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

S velikostí obrazovky potažmo rozlišením toto naprosto nesouvisí … vůbec, ani trochu.

před 1869 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Příspěvek smazán administrátorem.

před 1869 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

Rozlišení obrazovky a k rozlišení staženého filmu že nesouvisí? To teda koukám a asi jsem vůl. Formát stranou.

před 1869 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
jáára

Bu´d to grafika zvládne nebo ne. na rozlišení displaye nezáleží

před 1869 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
aliendrone

jáára>>> Tak to mám pro tebe novinku, ZÁLEŽÍ na rozlišení displeje, páč nejepší rozlišení pro daný displej je NATIVNÍ. Existují sice „vychytávky“, ale je otázkou, jak se s tím dopočítáváním poperou, což ve výsledku může někdy býti DOST tristní. :)

před 1869 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

jednoduše neplatí doporučení avi=velke obrazovky a mp4= ty menší, víc to asi nemá smysl rozebírat, opravdu to nedává smysl, spíše je to naopak v mkv najdete často 4k video streamy které byste do avi s variabilními toky ukládaly opravdu těžko. Ne že by to nešlo ale u tak velkých datových toků by se problém s konstantní velikostí bloků u avi v rozporu s variabilním datovým tokem v čase projevil ve snačné desynchronizaci stop uvnitř AVI a znamenalo by to enormní nároky na vyrovnávací buffer. AVI nebrat a určitě ne na vysoká rozlišení.

před 1869 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek