nyjono

Který formát při stahování filmu doporučíte?

Nejčastěji jsou formáty avi, mp4 nebo mkv.
Který má jaké plusy nebo mínusy?

Nejlepší odpověď
anonym

z těch tří mkv a to z jednoho prostého důvodu. Statisticky lidé kteří vytváří mkv soubory obvykle ví více o všem ostatním co s tím souvisí tedy o vhodném kodeku pro video, audio, o efektivním stříhu bez transkódování a ztrát kvality, atd atd … zatímco mp4 je natolik obecný že do něj exportuje kdejaká lama. Není horší, ale setkáte se mnohem pravděpodobněji se špatně zvládnutým transkódováním při střihu, poměry stran, synchronizací stop a co hůř, narozdíl od mkv nelze mp4 přehrávat už od chvíle kdy je staženo několik prvních MB dat, je to třeba stáhnout celé a teprve potom spustit. AVI je pak jasný indikátor naprosté neznalosti, i když to může fungovat a lze do avi vtěstnat kvalitní kodeky s rozumnými datovými toky, do avi prostě nikdo trochu znalý neukládá, do avi ukládají pouze IT negramotní, AVI je historický přežitek … Ano jsou to velmi nepřímá vodítka ale skutečně se vyplatí podle nic v praxi řídit. S MKV máte téměř jistotu, že video bude v optimální kvalitě ku své velikosti s vhodně zvolenými kodeky a parametry všech obsažených stop, často včetně mnohojazyčných titulků přímo uvnitř mkv.

Další odpovědi
dr.luha

MKV bývá nejlepší. A pokud jsou s ním problémy, stačí ho protáhnout přes MKVToolNix (je v cz). Tam se odznačí stopy cizích jazků, nepotřebné titulky a uloží. Není to klasická konverze, trvá to pouze jednotky minut.
https://www.techspot­.com/download­s/5981-mkvtoolnix.html

Kepler

Myslím, že jsou to všechno komprimované formáty o srovnatelné kvalitě. Používám všechny, protože VLC přehrávač, i jiné, s nimi nemají problémy. Subjektivně rozdil nevidím. Rozhodující je, v jakém rozlišení film stáhneš. Fajnšmekr používající velkou obrazovku s rozlišením 4K by asi rozdíl poznal.

aliendrone

Já jsem zajedno s ge0rgem, MKV soubory OBVYKLE bývají lepší. POZOR!! Obvykle znamená POUZE OBVYKLE, už mnohokrát jsem se setktal s mizerně vyvedenými MKVčky a ROZHODNĚ bych netrvdil jako ge0rge, že MKV znamená „téměř s jistotou“ kvalitu. Spíš tak 75% (moje zkušenost), každopádně při výběru souboru vždy upřednostním MKV před ostatními. (pokud je volba možná a odpovídající parametry – rozlišení, framerate atd.) :)

elkon

Je to úplně jedno, v počítači si to můžeš konvertovat podle své potřeby.

Kepler

George: věřím, že o tom něco víš, ale proč by avi mělo být přežitek, když ten formát je výrazně majoritni? Jisté slabiny má každý z těch formátů (sice nevím jaké), ale s avi jsem nikdy neměl sebemenší problém. Vlk nabízí i méně tradiční zobrazení než 16:9. Nějaké synchrozinace stop jsem nikdy nepotřeboval. Spíš závisí na tom zdroji.

Vrza

Pro větší obrazovky avi. Do mobilu/tabletu mp4. Formát mkv je často problematický pro přehrávání – některé nativní aplikace jej nemusí podporovat.

anonym

máte pravdu že u nejšírší podporu u nativních aplikací a hardwarových přehrávačů má mp4, mkv je ale prakticky v těsném závěsu, nemá smysl ten drobný rozdíl brát v úvahu. AVI dnes už nelze doporučit pro žádný účel, byl navržen v době kdy se používaly konstantní datové toky a těmi variabilními má velké problémy, často se pak setkáváme se rozcházením video/audio stop které se ke konci AVI souboru zhoršuje, je to způsobeno právě mnohem větší náchylností tohoto kontejneru na tento druh chyby při narušení či ztrátě indexu.

anonym

S velikostí obrazovky potažmo rozlišením toto naprosto nesouvisí … vůbec, ani trochu.

anonym

Příspěvek smazán administrátorem.

Kepler

Rozlišení obrazovky a k rozlišení staženého filmu že nesouvisí? To teda koukám a asi jsem vůl. Formát stranou.

jáára

Bu´d to grafika zvládne nebo ne. na rozlišení displaye nezáleží

aliendrone

jáára>>> Tak to mám pro tebe novinku, ZÁLEŽÍ na rozlišení displeje, páč nejepší rozlišení pro daný displej je NATIVNÍ. Existují sice „vychytávky“, ale je otázkou, jak se s tím dopočítáváním poperou, což ve výsledku může někdy býti DOST tristní. :)

anonym

jednoduše neplatí doporučení avi=velke obrazovky a mp4= ty menší, víc to asi nemá smysl rozebírat, opravdu to nedává smysl, spíše je to naopak v mkv najdete často 4k video streamy které byste do avi s variabilními toky ukládaly opravdu těžko. Ne že by to nešlo ale u tak velkých datových toků by se problém s konstantní velikostí bloků u avi v rozporu s variabilním datovým tokem v čase projevil ve snačné desynchronizaci stop uvnitř AVI a znamenalo by to enormní nároky na vyrovnávací buffer. AVI nebrat a určitě ne na vysoká rozlišení.