hanulka11

Který český básník , novinář a překladatel z francouzštiny, představitel tzv. generace anarchistických buřičů.

se narodil před 134 lety . Znáte jeho pravé jméno?

Kdo ticho miluješ a samotu
a v lesích hlubokých a v míru sněžných polí
nasloucháš rytmu života,
zde někdy neslyšíš
hlas hlubin?

Nejlepší odpověď
BEAES

Viktor Dyk
Významný český básník, prozaik, dramatik, publicista a nacionalistický politik, jeden z představitelů tzv. generace anarchistických buřičů Viktor Dyk se narodil v Pšovce u Mělníka roku 1877. Navštěvoval gymnázium v Žitné ulici v Praze, kde byl jedním z jeho učitelů Alois Jirásek Alois Jirásek
Poté vystudoval Právnickou fakultu Karlovy Univerzity. Po celý život však působil jako novinář a spisovatel. K rozhodnutí nevěnovat se právu došel v roce své justiční zkoušky (1905).

Další odpovědi
sara-sara

Že by Karel Toman alias Tonda Bernášek? :))

hanulka11

ne ne nebyl to Dyk ,