Anizbor

Kterou zdravotní pojišťovnu si vybrat pro seňory?

Vzp. nechce hradit lék Pradaxa, který potřebuji + ostatní.
Ke které pojišťovně se nejlépe přihlásit,abych mohla mít i nadále ostatní lékařskou péči?
Děkuji moc za rady.

Nejlepší odpověď
mosoj

Ten kdo Pradaxu potřebuje ji dostane. Na ostatní stačí Warfarin. Úhradu léků řeší úhradová vyhláška, nikoliv pojišťovny.

Pradaxa a spol. mají jednu velkou nevýhodu. Neexistuje na ně antidotum. Takže když na to přijde, klidně vykrvácíte.

Další odpovědi
Kepler

Pro seňory a seňority mají pojišťovny třeba ve Španělsku 🙂 Odpověď na tuto otázku ale není jednoduchá, detaily by se daly zjistit jenom v jejich obchodních podmínkách. Většinou se hradí jen některé zdravotní pomůcky a preventivní očkování, ale můžete se orientovat zde: https://120na­80.vitalia.cz/zdra­votni-pojisteni/