Avatar uživatele
anonym

Kterou vládu od revoluce považujete za nejhorší a kterou za nejlepší?

  1. činnost a schopnost
  2. komunikace s občany
  3. transparentnost a otevřenost
  4. způsob politiky, řešení problémů
  5. personální zastoupení

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Kepler před 1354 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Midas

Nejlepší teď za Babiše (když pomineme korona-krizi) – navzdory jeho „objektivním“ kritizantům, kteří spolkli všechnu moudrost světa a mají všechna fakta a za Klause – co by premiéra. Teda dobré to úplně nebylo, ale Klaus navzdory jeho špatné pověsti nemá v hlavě tak vymeteno, navíc se jako jeden z mála docela orientuje v ekonomii… A za Zemana jako premiéra to kupodivu taky nebylo nejhorší.
Nejhorší ze všech za Topolánka – respektive za Kalouska a to ne kvůli krizi, ale kvůli Kalouskovi. To je bez debat. Tolik zmrvených věcí, že se nedají ani všechny vyjmenovat…

Ale jinak je mi to jako ukradené.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?Mc Merkurion Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Kepler

Zas tak velký přehled nemám, ale nejhorší to bylo asi za Klause, který se domluvil se slovenským boxerem na roztržení republiky a za Špidly, který nás nutil utahovat si opasky. Za nejlepší považuji tu dnešní, i když k ideálu má taky dost daleko. Ale to už bych chtěl moc, že ano.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
ElonMusk

Nejlepší asi za Klause, který zrušil kočkopsa co tu nějaký ten pátek byl, a nejhorší ta dnešní, protože se v historii nikdy tak nekradlo (stačí se podívat, který burešák je nebohatším Čechem, resp. kdo si nejvíc nakradl).

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

Nejsou nejhorší a nejlepší vlády. Jsou jenom lepší a horší lidé. Neblbni zde mladým hlavy. Politická agitace sem nepatří!!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kryšpín

Těch nejlepších bylo hafo.
Pana čístého co ta dáma v kanceláři dřela jako kůň / možná i v noci /, dále moravského guru a kvalitní nákup Paňdurů, nebo Bohůša co čarovala s OKD, možno i co ta odborná dáma nakoupila levně letadýlka CASA a zazpívala " dobrý den dobrý den amíku " já chci v Brdech hodně Amíků i s raketami, rovněž ten baťužkář co přijala růžovka velký dar od Pepíka na financování voleb, dále možná křišťálově čistý mašinfíra a jeho akcie Morávia Energy kdy si poté horko těžko zakoupil chaloupku v Miami na Floridě a několik vil v Česku, nelze zapomenout na sportovce z tenis-kurtů a jeho tmu při porcování a výrobě milionářů po Velkém sametu a.t.d. doplnil štamgast, který pamatuje již třetí ismus a říká i Guinesovku by bylo dobré doplnit o zajímavá kouzla z české kotliny.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Pepa25

Nejhorší byla úřednická vláda Jiřího Rusnoka alias „vláda přátel Miloše Zemana“, která nikdy nezískala důvěru. Doufám, že něco takové už nezažijeme, ani až bude (nedejbože) Babiš prezident.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
da ny

Jistě máte na mysli ty porevoluční.
Někdy tedy šlo o jednotlivce/mi­nistry vlád. Nejčastěji menšinových s otevřenou či tichou podporou dalších stran.

„Nejhorší“ byli ti, kteří kdesi proinvestovali valnou část zlatého pokladu ČR.
Ti, kteří připustili pro stát nevýhodné kontrakty, privatizace, prodej, solární barony a spol.
Ti, kteří ovládli policii a soudy natolik, že se zametlo vše pod koberec (žádné kauzy). Nepohodlní byli sesazeni a perzekuováni (novináři, policisté aj.).
Ti, kteří zapomněli uzákonit valorizace důchodů a 10 let se nic nedělo, než přišla jiná vláda s valorizacemi.
Ti, kteří „omezují“ a ruší poskytování bonusů a zaměstnaneckých výhod zaměstnavatelům (nemohhli nebo snížili výši, kterou mohli dát do nákladů).
Atd. atp. :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
aliendrone

To tedy NEVÍM, ale tento výběr mi silně připomíná hledání nejhezčí a nejošklivější fekálie v žumpě, tudíž odmítám vybírat. ;) :D :D

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Pepa25

Tak jsem to uhodl:
https://www.sez­namzpravy.cz/cla­nek/jaka-byla-nejhorsi-vlada-rozhodli-jste-o-vitezi-114498

před 1352 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Midas

Trochu sympatický mi byl Gross – ani nevím proč vlastně, ale rozhodně ho nezařadím do „nejlepší vlády.“

před 1354 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Které měřítko je pro tebe klíčové, aby vláda byla úspěšná? Co vypovídá o vládě, která se jako první od revoluce opírá o komunisty, ktetá má vliv na důležitá rozhodnutí?

před 1354 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

  • kteří

před 1354 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek