Kelt

Kterou negativní postavu z filmu nebo z literatury obdivujete podle zpracování?

Spousta dějů by nebyla zajímavá, kdyby tam nefigurovala záporná postava, která dodává ději dramatičnost a napětí a až na konci je poražena, aby dobro zvítězilo. Postavou myslím například Santer z Winetua, tak třeba Vetřelec nebo jiná monstra, nebo i zvířata, případně i věci.A protože některá literární díla nebyla zfilmována, tak se počítají také. Děkuji.

Nejlepší odpověď
annas

Na podobnou otázku „Negativní literární postava v hlavní roli“
jsem vložila názvy několika děl
https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/negativni-literarni-postava-v-hlavni-roli

Oscar Wilde: Obraz Doriana Graye
Robert Louis Stevenson: Podivný případ Dr. Jekylla a pana Hyda
Edgar Allan Poe: William Wilson
William. Shakespeare: Richard III
Marie Kubátová: Trautenberk z Krkonošských pihádek

Zda přímo obdivuji, nemohu říct, Ale i stará pohádka přenesená do současné doby má co říct.

Před 3 dny jsem zhlédla film Otesánek, který získal několik „Lvů“. Natočil jej Jan Švankmajer podle stejnojmenné Erbenovy pohádky.

Nehodnotím film, který byl místo zdlouhavý, ale to,. že vzpoura proti přírodě se nevyplácí. Otesánek je stále mezi lidmi, některé doslova požírá.

Význam rodičů při výchově, touha po rodičovství, lhostejnost atd.

Proti zlu se má bojovat, nikoliv je podporovat.

Jinak jde i o některé detektivky, ale i jiné filmy, přesná jména hrdinů ani názvy si nevybavuji.

Další odpovědi
Kepler

Pro mně Mr Bean. Takové nemehlo šířící kolem sebe jen zkázu hned tak nenajdeš. Úžasně zvedá sebevědomí a já tu postavu prostě miluju. Ten blbec je tak negativní, až je pozitivní.

Altair-AC

Třeba Hannibal. :)

dubraro

Baron Vladimir Harkonnen z knihy a filmu Duna.
„To“ ze stejnojmenné knihy a filmu.

ivzez

„Pár“ jich bylo (hlavně v detektivkách),
ale jako naschvál se mi nevybavuje žádné jméno.
Jestli si vzpomenu, doplním.

marci1

Napadla mě třeba postava Ivana Trojana ve filmu „Jedna ruka netleská“. Jeho excelentní projev připomínající jistou negativní figuru je prostě geniální. 🙂
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=XeRDGnqY­IGY

Miluji třeba „negativního“ vlka v „Jen počkej zajíci“. Jak pořád honí zajíce. 🙂
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=pYkiVufM7Ck

Rokio

ivzez: Co třeba Light Yagami a možná také antihrdina Sherlock Holmes.