Rokio

Kterou měli dinosauři barvu? Je dokázáno, že byli zrovna zelení?

Proč nemohli být dinosauři třeba růžoví, tyrkysoví, nebo stříbrní?

Odpovědi
marci1

Porovnání s dnešními plazy ukázalo, že jde téměř jistě o feomelanosomy obsahující hnědé barvivo. Dinosaurus tak byl pravděpodobně vybarvený v různých odstínech hnědi, i když samozřejmě nejde vyloučit přítomnost dalších barviv nebo barevného peří na určitých částech těla.
https://nedd.tis­cali.cz/jake-zbarveni-meli-dinosauri-unikatni-nalez-poodhalil-tajemstvi-praveku-286305
🙂

JájsemRaibek

Na barvu se tážeme jaký, jaká, jakou. Naopak např. na neurčitou věc se ptáme který.
Ve kterém roce. Jakou barvu má.