nyjono

Kterou byste mi doporučili aku vrtačku? Hledáme nějakou menší, lehkou pro drobné rukodělné práce.

Aktuálně pro vrtání do šnečích ulit. Proto hledáme nějakou malou a lehkou.
Další využití se uvidí.
O Heuréce vím, je jich tam mraky. Proto žádàm o konkrétnější doporučení.

Nejlepší odpověď
anonym

Ještě to zvažte, akuvrtačku jsem pro občasné využití také míval a letěla z domu. Byla neskutečně nepraktická, právě proto, že když ji používáte jen občasně je před použitím baterie vždy vybitá, takže půl dne práci odkládáte jen proto aby se baterie trochu nabila. Po dvou letech je opotřebení baterie takové, že celou akuvrtačku pokud neseženete za rozumnou cenu baterii novou můžete vyhodit do koše. Osobně doporučuji starou dobrou přívodní šňůru na prodlužovačkách, mnohem spolehlivější a trvanlivější řešení.

Jinak doporučení konkrétních modelů bych hledal určitě zde: https://akusrou­bovaky.heureka­.cz/
Najdete tam i konkrétní uživatelské zkušenosti.

Další odpovědi
jáára

Mám dobré zkušenosti s Makitou a BOSH. Li-Ion baterie je nutností – možno nabíjet kdykoli.

kurec

Zkus heureka ta ti poradí

aliendrone

Ať už si vybereš jakoukoliv (jedině TY víš na co ji potřebuješ), rozhodně doporučuji podporu rychlého dobíjení akumulátoru. Tvé vyjádření by totiž mohlo zahrnovat akušroubováky – a to je celkem rozdíl. Jako značku doporučuji Festo (dnes Festool) nebo deWalt. Hilti je také dobrá. Jsou dražší, ale vyplatí se, pokud po nich budeš chtít víc než občasné zavrčení. ;) :D :D

hadimrch

Pokud jde o vrtačku „rychle a levně“ tak od minulého čtvrtku nabízí LIDL za necelou ticícovku AKU-šroubovák PARKSIDE – myslím, že na krámu ještě budou… Je to celkem povedené, AKU je Li-on – takže bez paměťového efektu, nabíjet lze kdykoliv. Cena odpovídá tak asi ceně samotného akumulátoru, kufr i samotná vrtačka de facto zadarmo, takže není co řešit.
Za úvahu by však stálo zvážit pořízení spíše gravírovací soupravy- v podstatě je to malá axiální bruska, která se na jemnou práci (perforace šnečích ulit) hodí určitě mnohem lépe. Je mnohem lehčí než nějaká bateriová vrtačka a je možno nástroj držet jako objemnou psací potřebu. Do hlavičky je možno upnout brusnou špičku, ale i malý vrták, nebo kartáček. Pohon nebývá akumulátorový, ale nízkonapěťovým kabelem přes transformátor- takže žádné podpásovky s nenabitou baterkou. Několik let mám soupravu od Parksidu, stála asi osm stovek.
Tak ať se daří…

Michálek1245

Dobrý den, jestli hledáte něco menšího na lehčí práci, tak berte cokoliv od prověřenějších značek s výkonem kolem 18 V (budete mít dostatečnou rezervu, kdybyste s tím chtěl dělat výjimečně něco náročnějšího). Jestli chcete AKU s příklepem nebo ne, nechám na vás. Každopádně za mě je to neocenitelná věc, i když nepočítejte s věšením obrázků do panelu. :) Mrkněte třeba sem: https://www.ku­tilmarket.cz/ Mají tam docela slušný výběr AKU nářadí. A určitě nezapomeňte na alespoň jednu náhradní baterii.

anonym

Příspěvek smazán administrátorem.