Kteří živočichové si dělají zásoby potravy na zimu?

Nejlepší odpověď
anonym

Mimo jiné i lidé!

Další odpovědi
venkovan

Všichni co musí zimní období přežít. Někteří si zásoby potravy ukládají ve formě tuku, jiní si je ukládají do různých skrýší, některý hmyz i v podobě medu či podobných látek. I ten živočich co prakticky zimu prožije ve „ztrnulém“ stavu musí z nečeho minimální energii čerpat (třeba ten tuk) a nebo mít zásobu energie na jarní probuzení a aktivity než najde nové zdroje potravy.
Zdá se ti ta odpověď složitá? Jako lidi si přírodu velmi zjednodušujeme a snažíme si ji dávat do škatulek. Ale ono to tak jednoduché není.

briketka10

myslím, že jen veverka, medvěd zaleze jako ježek a celou zimu prospí, ostatní jsou přikrmovaní na jiné jsem nepřišla..

Ty lidi jsem taky chtěla napsat, no jsem živočich JSEM no jó..

amelie95

veverka,medvěd,tchoř, skunk a dál už mě nic nenapadá.. :D