Mofli

Kterému teploměru mám věřit?

Náhoudou mám venku vedle sebe jeden bimetalový a lihový teploměr. Lihový teploměr ukazuje o 2°C méně. Která je správná teplota? Děkuji.

Odpovědi
Hudler

Myslíš si, že někdo ví, co přesně máš doma? Podle mého názoru může být lihový teploměr přesnější, pokud se z něj nic neodpařilo. Tedy není nějak porušený nebo nedošlo extrémnímu přehřátí.

Michal

Spočítejte si průměr a je to.

elektrikář

Namačkej si do hrnečku v zimně sníh zledovatělá koule by mněla mít nulu. Nevím jestli dnes ale dřív se takhle kalibrovaly staré teplomněry.