Mr. Marek

Které z těchto řešení aktuální politické situace byste upřednostňovali?

Co pro vás, jako občany této země, kterým se politici zodpovídají, by bylo efektivnější řešení?

Nejlepší odpověď
Speed77

zachovat vládu Andreje Babiše (i případně bez komunistických hlasů)

Předčasné volby pár měsíců před volbami? Zbytečnost.
Nevidím důvod proč by měla vláda „padnout“, kdyby se to řídilo vždy podle opozice, tak by kterákoli vláda padala a měnila se každý druhý měsíc. Myslím, že vítěz voleb by se měl skoro vždy respektovat až do volbeb, ať už je vláda jakákoli. To jen kdyby byla velmi neschopná nebo by sama chtěla rezignovat.
Pokud se někteří domnívají, že někteří z opozice by byli úspěšnější, tak jsou hodně naivní. Ti umí jen kecat a kritizovat. To umí každý.
Všechno v tomhle systému je úřednická vláda, i ministtří i premiér (dokonce i prezident) i jednotliví zaměstnanci jsou vlastně úředníci. Dále celý ten systém stojí na nepřímo viditelném byrokratickém aparátu, statisíce úředníků. Na ministerstech, na úřadech, jednotliví „odborníci.“
Ty „odborníky“ ve „skutečné“ úřednické vládě bych chtěl vidět. Ještě větší chaos než těď – u stranické vlády/úředníků.

Nové volby = nějkaá změna? Jsou snad ti ostatní víc „povolanějsí,“ schopnější? Neřekl bych. Volby jsou stejně k ničemu, mínění většiny není žádným důkazem spravedlnosti,. Či jinak správnosti, efektivnosti.

Další odpovědi
Dochy

vyjádřit vládě nedůvěru a vyhlásit předčasné volby

Můj názor: AB nezvládá, lidi přehazuje jak brambory. Chtělo by to někoho silného v kramflecích, rozumného, s dobrým čuchem na lidi.
Co nevím je, kde takového vzít.

kyrosveliky

zachovat vládu Andreje Babiše (i případně bez komunistických hlasů)

Efektivnější řešení… žádné. Nic z toho by pro lidi ani situaci nebylo lepší, žádná změna k dobru.

dudu

zachovat vládu Andreje Babiše (i případně bez komunistických hlasů)

Uvažovat o jiné alternativě jen dokumetuje neznalost reality a ztrátu soudnosti. Vytýkat a vynit za nezvládnutí celé covidové anabáze je především třeba EU. Z Bruselu přece měla být koordinována všechna opatření a sjednoceny kroky členů. Důsledkem neschopnosti pak je smutný fakt, že s coronavirem každá země bojuje, byť ze všech sil, ale nezřídka i zmatečně. Navíc u nás opozice svojí politikou zemi rozděluje a navozuje dojem, že si lebedí v taktice „čím hůře, tím lépe“.

Lgee

zachovat vládu Andreje Babiše (i případně bez komunistických hlasů)

elkon

zachovat vládu Andreje Babiše (i případně bez komunistických hlasů)

V dané situaci je nevhodné řešit další složitosti, když se stejně blíží volby. Stálo by to zbytečně peníze navíc.

Kepler

zachovat vládu Andreje Babiše (i případně bez komunistických hlasů)

GM

zachovat vládu Andreje Babiše (i případně bez komunistických hlasů)

paul1

zachovat vládu Andreje Babiše (i případně bez komunistických hlasů)

Zachovat, ale raději bez komunistů. Každá jiná vláda to nebude v této situaci mít lehké.

Jiří Bohumil

zachovat vládu Andreje Babiše (i případně bez komunistických hlasů)

Ještě před půl rokem bych byl spíše pro „úřednickou vládu“, která by mohla svá rozhodnutí navrhovat a realizovat bez ohledu na blížící se volby a bez ohledu na názory opozičních stran, které dané situace s koronavirem využívají pouze pro své politické zájmy a jako prostředek, jak se zbavit Babiše. Ovšem nyní už by to nemělo praktický význam. Nyní bude záležet na tom, zda a jak se situace vyvine do voleb. Babiš „šel se svou kůží na trh“ a další výsledek/y se uvidí. Ale moc optimisticky to nebidím.

Drap

zachovat vládu Andreje Babiše (i případně bez komunistických hlasů)

Každá jiná změna do voleb nemá cenu a ani žádný význam.

nyjono

nechat jmenovat úřednickou vládu

Hlada

nechat jmenovat úřednickou vládu

Nastala krizová situace, ve které by měla jít politika stranou. Řízení státu by měli převzít odborníci.

Arne1

nechat jmenovat úřednickou vládu

Martin Tomča

zachovat vládu Andreje Babiše (i případně bez komunistických hlasů)

Nassin

jiné řešení (které?)

Nechat to tak. Ono se to nějak vystříbří.

ten který je

zachovat vládu Andreje Babiše (i případně bez komunistických hlasů)

MaXoXo

vyjádřit vládě nedůvěru a vyhlásit předčasné volby

EKSOT123

jiné řešení (které?)

Ora et labora. Ještě je varianta evakuace obyvatel. Jinak už nic.

xiperio

vyjádřit vládě nedůvěru a vyhlásit předčasné volby

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.