Avatar uživatele
1popelka1

Které výrobky obsahují probiotika?

Probiotika jsou živé mikroorganismy, které jsou součástí potravin. Pokud je konzumujeme v dostatečném a pravidelném množství, mají příznivé účinky na člověka – pomáhají udržovat vyváženou mikroflóru tlustého střeva, chrání před střevními infekcemi, před vznikem rakoviny, zvyšují vstřebávání vápníku, posilují imunitní systém, pomáhají minimalizovat a předcházet ženským problémům s výtoky a mykózami.

Probiotika (např. linex forte, mutaflor nebo apolactobacillus) jsou obsažena v zakysaných mléčných výrobcích (kyška, jogurty, jogurtová, zakysaná a kefírová mléka), Actimelu, tvrdých sýrech (ementál), zelenině konzervované mléčným kvašením (kysané zelí) a další neznám

1)Myslíte, že probiotika jsou ve všech zmíněných výrobcích nebo je to značka od značky a nebo jde jen o reklamu a účinky pražádné? Třeba právě o Actimelu se říká, že je nemá, ač výrobci tvrdí něco jiného….
2)Jsou probiotika i ve slazených výrobcích (ovocný jogurt, ochucený zakysaný nápoj)? Nebo jen v bílých neslazených variantách a cukr jejich účinek snižuje nebo úplně zničí?
3)Kolik bych měla denně spotřebovat probiotik, ať jsem fit?

Doplňuji:
Annas děkuji… zapojit se můžou i ostatní 🙂

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? ReHu, annas, Jahoda, aramah před 5028 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Našla jsem, že denně bychom měli sníst 300 ml těchto produktů.

Na uvedené stránce (nadpis Porovnejte výrobky) je srovnání několika produktů slazených a neslazených.

Četla jsem, že u výrobků, které konzumujeme před koncem záruční lhůty, je probiotik minimum na rozdíl od výrobků čerstvých. Já proto kontroluji u jogurtů a jiných výrobků datum spotřeby.
Po otevření je obsah nutné hned zkonzumovat.

Zdroj: http://zdravi­.centrum.cz/pri­rodni-medicina/2010/7/12­/clanky/jogurt-ale-ktery-dela-zazraky/

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
ReHu

  1. výrobci přece samozřejmě budou vždy tvrdit, že účinky jsou a že jsou prokazatelné atd. Byli by jinak sami proti sobě. A v současné konkurenci se hledají rúzné možnosti a kličky, jak zvýšit prodej.
  2. pokud výrobek probiotika obsahuje, a pokud to je pro organismus dobré, je logické, že to na výrobku je napsané. je hloupost si myslet, že to, co podpoří prodej nebudu na výrobku uvádět.
  3. samotná probiotika pro to být fit v žádném případě nestačí. Je to celkovém stravování a doplnování(pra­videlném) potřebných vitamínů, minerálů, stop.prvků, nejlépe včetně fytochemikílií, protože ty nelze vyrobit a vyskytují se pouze v přírodní formě. A také velmi zvyšují vstřebatelnost a tím i účinnost potr.doplňků.

Je to velmi široké téma.

Co se týče posilování imunity – to je velká kapitola sama pro sebe.

Pokud si člověk chce raději informace ověřit, je potřeba pročíst mnoho literatury a také absolvovat přednášky. Z toho důvodu, aby mohl odlišit mýty od pravdy.

U kupovaných potravin se krom datumu spotřeby vyplatí také sledovat složení výrobků. I tomu se je lépe se trochu přiučit, protože někteří výrobci občas mlží.

Např.u celozrnných či cícezrnných výrobků záleží na % celozrnné složky. Často je obsah těch zdravých a účinných látek tak malý, že účinek nemají žádný, ale protože jich obsahují malé %, jsou zařazeny do sortimentu zdravé výžiy.
Jak jsem psala, je to vše na dlouho, protože jedno souvisí s druhým.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Vercule

Přesně tak. Strana nestačí, ty doplňky stravy jsou opravdu potřeba… Ve stravě tolik vitamínů není, aby postačily na organismus…

Avatar uživatele
Cizecek.M

Je to tak, no… ty vitamíny jsou potřeba. Jaké ty bereš? Od koho je kupuješ?

Avatar uživatele
Vercule

Já mám moc ráda produkty v bio kvalitě. A snařím se v této kvalitě kupovat vše, co jde. Takže i vitamíny. Ty já kupuju od Alpika. Tam je nabídka super a jsou opravdu účinné.

Avatar uživatele
TominkaFuky

Já mám oblíbený shop aplik. Tam mají bio a eko produkty, které mi perfektně vyhovujeí. Jsou šetrní a účinné. Na imunitu si kupuju vitamíny jen tam.

Avatar uživatele
Vercule

Hlavně na imunitu, ty jsou pro mě důležité. Ty kupuju pro celou rodinu… ale docela by mě tak zajímalo… máte někdo osvědčený způsob na lepší spánek?

Avatar uživatele
Vercule

No, nejlepší je meduňka a kozlík lékařský :) To jsou bylinky, které podporují zdravý spánek. Takže cokoli s nimi. Na alpiku mají produkty s těmito bylinkami :)

Avatar uživatele
Kajolka

Je to tak. My jsme ty vitamíny začali doplňovat. Doma, celá rodině, kupuju je a dávám je všem a musím říct, že od té doby jsme naprosto v pohodě :)

Avatar uživatele
Cizecek.M

My bez vitamínů absolutně nefungujeme. Pomáhají nám s imunitou. Bude podzim, zima, zase musíme doplnit zásoby :D Co se na imunitu osvědčilo vám?

Avatar uživatele
Cizecek.M

A jaké vitamíny nebo doplňky stravy kupuješ? Nebo spíš od koho?

Avatar uživatele
Honzin8

No, ono je taky hlavně potřeba dbát na správnou funkci střev. Ty jsou totiž důlžité pro správné fungování metabolismu. Já peru preventivně probiotika od bio-kult, a ty mi vyhovují.

Avatar uživatele
Cizecek.M

No, jako to vím taky… A taky vím, že se doporučuje ty vitamíny doplňovat. A ty teda vitamíny užíváš? Jaké se ti osvědčily?

Avatar uživatele
Vercule

No, já si je kupuju na alpik. Oni tam mají tu nabídku širokou a hlavně přehlednou. Znáš ten shop? Mrkni na něj :)

Avatar uživatele
Kajolka

No, takto… já bych se asi na probiotika v potravinách moc nespolíhala… Naopak. Já je teda doplňuju pravidelně probiotickými vitamíny. To je jistota.

Nový příspěvek