Srandista

Jaké /které doplňky stravy denně konzumujete?

Mám na mysli vitámíny, minerály a různé kapsle.

Máte ověřeno, že to co jíte skutečně funguje?

Já osobně beru vitamín C + D, selen a zinek.
Že bych to nějak pociťoval, že se cítím lépe, to ani ne. Občas si říkám, jestli má cenu všechno brát a kupovat.

Pozor!
Jaké? Různé.
Které" Uvedl jste selen, zinek vitamíny C a D.

Nejlepší odpověď
Tw!st

Aktuálně jenom vitamín C 1000mg a musím říct že od toho co to beru tak jsem nebyl nemocný. Jinak pokud cvičím tak před tréninkem aminokyseliny, multivitamin, multimineral, arginin, glutamin…

Další odpovědi
da ny

Nedá se říci, že denně.
Trochu se v tom vyznám, vše laboratorně ověřeno.
Doplňuji, co je třeba. Něco preventivně.
vit, C, D a Zn v této době chválím. Co vitamíny řady B?
Je třeba vědět, že selen se zinkem se nemá užívat
současně (tělo nevstřebá, nutný časový odstup), přestože v lékárnách, se takový
přípravek běžně prodává. Jsou to vyhozené peníze.
Obecně má 80% populace deficit Mg (křeče, únava, špatný spánek, infarkty, mrtvičky, cévy ve špatném stavu! Samostatně užívaný = vyhozené peníze.
Mnoho prvků a vitamínů potřebuje k přisvojení v těle, nutně 2 – 3 pomocníky,
bez kterých to nejde. Vápník pak zanáší cévy, tvoří se ledvinové kameny, pokud není užíván,
ve vhodném poměru spolu s Mg (jeden, bez druhého nemůže být.
Některé se nemají užívat současně (A+E, Mg+Zn, Se+Zn = nepřisvojí se, nedoplní).

Většina lékařů a část lékárníků Vám nepodá správné informace. Nezajímají se, podávají produkty farmaceutických fi­rem.

Drap

Žádné.

paul1

Zinek, rybí olej omega3, jidášovo ucho (roste nám na zahradě)

JežíšKristus

Vitamin C v kapkách, a rybí olej omega3 z Norska.
Tabletky žádné neberu, plasty v těle nechci.

dubraro

Vitamin D, koenzym Q10, hořčík, shitake.

Malvína

Magnesium – tobolka ráno a večer, železo.

RyuzakiKate

V zimních měsících vitamín D3, celoročně B12 a 50 ml železitého vína :)

Školníšprtka

Železo a vitamin B.

Hlada

Žádné.
Zdravý člověk nic takového nepotřebuje, nemocnému předepíše léky lékař.

michalds

Vápník, někdy multivitamín.

Jakub Tlapal

Já jsem celý život nic nebral. Manželka vždycky něco nakoupila, bral jsem to pár dní a pak mě to přestalo bavit 😁 . Teď zkouším Krupa Kratom , protože jsem docela ve velkém stresu a nevím, jak se ho zbavit. Nejhorší pro mě bude, abych to vydržel a bral to fakt pravidelně, aby to mělo účinek.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

da ny

I ta slípka, když nemá správnou stravu vám vitamín D ve žloutku nedá žádný….

da ny

Dovolím si nesouhlasit s výrokem:
„Zdravý člověk nic takového nepotřebuje, nemocnému předepíše léky lékař.“
https://www.proz­dravi.cz/zdra­vi/kruta-hra-o-tve-zdravi-tomas-kaspar.html
Mozek (lidské tělo) potřebuje „palivo“, aby mohlo dobře pracovat a zůstat zdravé.
80% nemocí je psychosomatického původu a z nedostatku základních vitamínů
a prvků. Lékař neléčí cukrovku, vysoký cholesterol, tlsk, cévy, ani klouby… „JEN“
udržuje nemoc pomocí „léků“, za cenu vedlejších účinků.
V zelenině a ovoci toho (hlavně v zimě) mnoho nenajdeme. Pokle/půda je vyčerpaná,
pokud není rukou člověka rozumně přihgnojeno (+správné hospodaření s půdou),
je to „jen“ zdroj vlákniny, ne živin.
Zdravému tělu je třeba rozumně pomáhat, aby zůstalo zdravé.