postcd

Které toxiny z potravin jsou pro tělo nejhorší a které potraviny jich mají nejvíce?

Nejlepší odpověď
gecco

´Nejvýživnější´ jsou v tomto kontextu polotovary a ´předpřipravená jídla´…
Konzervanty, ochucovadla, dobarvovadla, chemické náhražky…
😉

Další odpovědi
Lamalam

Mezi nejnebezpečnější patří botulotoxin. Může se vyskytovat v nekvalitních konzervách nebo uzeninách.
Většina Éček je neškodná, mezi nejrizikovější skupinu patří zejména některá barviva.

anonym

Pomalu všechna ÉČKA a pomalu všechny potraviny.

Šidlo

  1. baklažán obsahuje prirodzene nikotín…
  2. pečeň viacerých zvierat obsahuje nahromadené toxíny zo stravy zvieraťa/toxické množstvá vitamínu A a D
  3. po fukušime jesť ryby z pacifiku...­..hmmmm…na pováženie
  4. celkovo väčšina rýb a morských potvor obsahuje ťažké kovy
  5. káva a kakao sa často pestujú na pôdach s vysokým obsahom arzénu/medi.....
  6. takmer všetky huby sú extrémne chúlostivé na všetky možné vplyvy…a každá trošku pokazená huba je automaticky jedovatá
  7. arašidy a bobulové ovocie hrozne ľahko plesnivejú…skôr než je to vidno

je toho mrte…každá zle skladovaná potravina (okrem medu a soli) sa skôr či neskôr stáva zásobárňou toxínov, ktoré ani var/pečenie nezničí

prepána…ešte sú tu pokazené konzervy…to je niekedy to najhoršie z hľadiska baktérií aj toxínov

da ny

Toxické bakteriální proteiny:
http://www.bi­otox.cz/toxikon/bak­terie/exotoxin­.php

Co jsou toxiny?
http://joalis­.cz/cs/1054-co-jsou-toxiny

Velmi častý je Patulin (zeleninu, ovoce nevykrajovat, ale vyhodit).

RyuzakiKate

Konzervanty, dochucovadla a podobně nejsou toxiny. Určitě bych kladla důraz na mykotoxiny (z hub), ty se nikde neuvádějí… Stanovují se pouze v laboratořích a je o nich napsána spousta odbornejch článků.

Klaproth

Botulotoxin a aflatoxiny.

Monzenk

koukni na web kde jsou ečka, je tam skoro každá potravina a Opravím kolegy, plno éček vlastně dýcháme a žijeme s nimi, necelých 50 éček je přirozeně v našem těle a ečko je třeba vzduch.. na víc na těch stránkách je i škodlivost ;)

Minas

Ty ze superstár

briketka10

Je pravdou, že konzervanty a dochucovadla
nejsou toxiny, ale ve stravě pro psy mohou
být někdy až nebezpečné :
http://www.psi­krmivoradce.cz/co-znamenaji-hvezdy/