Kazatel

Které státy se zavázaly pomoci Ukrajině v rámci jejího jaderného odzbrojení? A konají tak dnes dostatečně??

Odpovědi
Pepa25

Budapešťské memorandum neboli dohody, které poskytují záruky bezpečnosti a územní celistvosti Bělorusku, Kazachstánu a Ukrajině výměnou za připojení se ke Smlouvě o nešíření jaderných zbraní podepsali US, UK , Rusko, Bělorusko, Ukrajina a Kazachstán. Memorandum bylo naplněno a Ukrajina byla zbavena jaderných zbraní. Bohužel obsazení Krymu Rusko dohody z r. 1994 hanebně porušilo …

Zdroj: https://en.wi­kipedia.org/wi­ki/Ukraine_an­d_weapons_of_mas­s_destruction