Midas

Které starší filmy se vám líbí?

Starší myslím tak z 60. let a ještě starší. Černobílé.

Dívají se na filmy pro pamětníky jen pamětníci?

Co se mně vždycky hodně líbilo, je Hotel Modrá hvězda. Ten jsem viděl mnohokrát. Dřív se mi líbila i Divá Bára, ale teď jak jsem se na to díval po delší době, tak už mi to nic moc neříkalo.
Ale, co jsem viděl teď poprvé a co mě dost bavilo, je „Dvanáct rozhněvaných mužů“ (1957), to je topovka a „Ani stín podezření.“

Napište pls nějaký dobrý starší filmy – nejlíp ještě černobílý, který jste viděli.

Nejlepší odpověď
Kepler

Takové ty starší filmy pro pamětníky mě moc neberou s výjimkou těch, kde hraje Burian nebo Werich. Zato Laurel a Hardy mě rozesmějí vždycky.

Další odpovědi
ElonMusk

12 rozhněvaných mužů s Voskovcem, Přednosta stanice, Anton Špelec ostrostřelec (https://www.y­outube.com/wat­ch?v=WgIMGN7FKGw)

Kelt

Tak samozřejmě jsou to filmy ze školního prostředí – Škola základ života a Cesta do hlubin študákovy duše. Film s Werichem ve dvojroli – Pekařův císař a císařův pekař. Pak Roztomilý člověk, Před maturitou, Pan Novák , Babička a pod. například Pan Novák se už moc nevysílá, protože tam hraje Jindřich Plachta, ale jde mi o děj, o výkon o obsah o sdělení a ne to, zda tam byli soudruzi, fašisté nebo komsomolci.

ten který je

Podobizna.(1947)

iceT

Převážně komedie s O. Novým, A. Mandlovou, H.Haasem, ale ani v nich nemuseli hrát zrovna tihle. Také jsem měla ráda staré detektivky s majorem Kalašem, ale ty nesplňují tvoje kritérium–starší, černobílý.

paul1

Prstýnek, to byl můj první film mládeži nepřístupný. I když jsme byli ve věku, kdy nás do kina pustit neměli, nějak se nám tam podařilo s kamarádem dostat

RyuzakiKate

Spalovač mrtvol je taky černobílý ;)
Jinak jsem se takhle daleko ještě nedostala, ale viděla jsem Uspořenou libru a Světáky, na které jsem si vzpomněla zrovna nedávno, že bych se na ně měla podívat znovu, protože tehdá jsem tomu moc nerozuměla (né v 60. letech, ale někdy kolem svého 18. roku). Ještě jsem viděla skvělou komedii Kdo chce zabít Jesii? a Limonádového Joe.

Rokio

Pasťák.

Midas

Nemám dostatečný denní limit pro hodnocení odpovědí. Snad jen asi 5X denně, takže zase příště. :/

Midas

Jinak už mám vyčerpaný dení limit pro hodnocení, takže příště.