pizlicka

Které potraviny obsahují nejvíce vitaminu B12?

Nejlepší odpověď
Mc Merkurion

… nezapomínat na pivo http://www.ve­getarian.cz/vi­taminy/vit-b12.html (sice jen málo, ale to se dožene množstvím …

Další odpovědi
Nuk nuk

Nejlepším zdrojem vitaminu B 12 jsou potraviny živočišného původu, tedy maso, játra, ryby, vejce a mléčné výrobky. O něco méně ho je ve skořápkových plodech a luštěninách.

dubraro

Mc Merkurion:
To pivo ale musí být nefiltrované, kvasnicové, vyráběné tradičním způsobem. V průmyslovém pivu z chemické továrny bude vitamínu pramálo.

Mc Merkurion

… dyť to píšu: dožene se to množstvím spotřebovaného piva, alespoň já to tak dělám …