Rokio

Které otázky patří mezi osobní, které se týkají určité osoby?

Nejlepší odpověď
annas

Jsou to otázky, které nejsou v souladu ze zákonnými definicemi- viz odkaz Najdete podrobné informace o citlivém osobním údaji a osobním údaji podle

Směrnice 95/46/ES a GDPR

https://www.fbad­vokati.cz/cs/clan­ky/541-co-je-co-neni-a-co-bude-osobni-udaj-podle-gdpr

"Jakýkoliv údaj, který umožňuje identifikovat konkrétní osobu, je osobním údajem. To, co je u jedné fyzické osoby osobním údajem, protože je jasně identifikovaná, ještě nemusí být osobním údajem pro další fyzickou osobu. Rozhodující je, zda je možné podle údajů, které jsou s informací spojeny, určit konkrétní osobu. Proto jméno samo o sobě nebo dokonce e-mail ve spojení jménem nebude osobním údajem, pokud podle něj není možné určitou osobu označit. Například e-mailová adresa jan.novak@… na běžně používaném internetovém serveru může patřit stovkám lidí toho jména, a proto sama o sobě nepředstavuje osobní údaj. Ovšem e-mailová adresa jan.novak@jmenofirmy.cz už osobním údajem je.

Osobním údajem může být jeden údaj nebo i více údajů, které teprve dohromady umožňují konkrétní osobu určit. Správce přitom může mít tyto údaje v jedné databázi nebo ve více oddělených databázích či seznamech. Níže poskytujeme seznam nejčastějších údajů, které mohou být osobními údaji podle zákona o ochraně osobních údajů.

Najdete

Nejdůležitější obecné osobní údaje,
Nejčastější zvláštní osobní údaje
Genetické údaje
Biometrické údaje

atd.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.