Ametyst

Které mezinárodní dohodě odporuje sjednocení Německa?

Moje mezery v dějepise.

Nejlepší odpověď
da ny

Ona ta mezinárodní dohoda byla „shozena“, nátlak Stalina byl po válce silný. Sovětská armáda všude a TI VELCÍ zbývající asi měli zase „bobky“… 😉
Pro záchranu míru a předjednaného dělení válečné kořisti „Trojky“
(které Američané na našem, území před koncem války „porušili“ – zašli za dohodnutou demarkační čáru).
Ustoupili tak jako nás prodali v Mnichově. Prodali nás 2×, za což se Anglie v minulém století „omluvila“ a nasypala si popel na hlavu. 😉

„Konference v Berlíně, protože se však konala v zámečku Cecilienhof v Postupimi (Postdam) u Berlína, vžilo se pro ni označení Postupimská konference.“
Postupimská konference vělké trojky (zástupci Stalin, Truman a Churchill /vystřídán Attlee/), Proběhla v červenci až srpnu 194,
Výsledek je znám jako „Postupimská dohoda.“

„V Postupimi jsme byli POSTAVENI PŘED HOTOVOU VĚC a okolnostmi přinuceni souhlasit,“ uvedl americký prezident Harry S. Truman
O tom se vědělo…….
V odkazu:
Mapa s novými hranicemi Polska, která byla používána při jednání v Postupimi. Jejich posunutí na západ znamenalo stěhování devíti miliónů Němců a asi dvou miliónů Poláků z východních částí, které připadly Sovětskému svazu. Polsku připadla města Breslau (Wroclaw) či Danzig (Gdaňsk), naopak Polsko ztratilo Lwów (Lvov) a Wilno (Vilnius). Zdroj: Wikimedia Commons

Rozdělení Německa do čtyř okupačních zón bylo dohodnuté v Jaltě v únoru 1945. Nový americký prezident Truman chtěl dělení Německa v Postupimi zabránit.

https://www.pa­metnaroda.cz/cs/ma­gazin/stalo-se/skoncila-postupimska-konference-o-odsunu-nemcu-nerozhodla

Těch pár amerických skautů by v Evropě proti Sovětům nemělo šanci.
Děda říkal, že bojová armáda z Plzně záhy „odtáhla“ bojovat dál……. Vystřídala je americká elitní armáda (frajeři).
Jedni měli na rameni Indiána, další Bizona.
Indiáni byla směs vojáků všech barev a národností žijících v USA. Tedy i česká, moravská a slovenská komunita (zlatá horečka aj. vlny). 2 Češi a 1 černoch chodívali k našim v Plzni na návštěvy, české jídlo a babi jim prala a nažehlila košile a bundy 😉 Byli by o to měli zájem i ostatní. Babička to nechtěla dělat pro peníze a kjejí koníček to nebyl. Babi měla sice i během války přísun jídla z vesnice, které se „pašovalo“ , během kontrol na nádraží. Kufry vyhodila na začátku Plzně, kde čekal děda s bratrem….
Ve městech byl příděl a hlad, nouze. „Amíci“ nosili maso, ovoce, zeleninu, konzervy. Dětem bonbony, čokoládu, kávu, cukr a žvýkačky. No a babi měla z čeho uvařit.
Jeden voják jim nějaký čas psal. Pak prý přestaly dopisy chodit. Domnívali se, že možná někde ještě pří probíhajících bojích padl.

Další odpovědi
aliendrone

O poválečném uspořádání Evropy byla Jaltská a Postupimská konference, ale podrobnosti v tomto ohledu si nevybavuji. Pokud došlo k nějakému jinému ujednání mi není známo. Tak či onak si vypůjčím z příspěvku da ny: Historii nepíší vítězové, ale MOCNÍ (ti se mění). Aneb slovy známého mjr. Halušky, „Čo bolo, to bolo – těrazky som majorom!“ (potažmo členy ZLOunie/NATO) 😶

Pepa25

Žádné!
Naopak znovusjednocení Německa bylo dohodnuto a potvrzeno mezinárodní Smlouvou o konečném uspořádání ve vztahu k Německu (viz odkaz). Smlouvu podepsalo 6 zemí (někdy se uvádí 4+2): USA, VB, Francie, SSSR, NDR a SRN.

Zdroj: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Smlouva_o_ko­ne%C4%8Dn%C3%A9m_us­po%C5%99%C3%A1d%C3%A1n%C­3%AD_ve_vztahu_k_N%C4%9B­mecku

da ny

Pravda.
Mé děti ještě pamatují co jim vyprávěl jejich děda (1936). Pamětníci vymírají a výklad dějin podléhá „úpravám“, co se nehodí, to se škrtne.
Historii nepíší vítězové, ale MOCNÍ (ti se mění).
Maminka v JČ malé vísce, na Prachaticku ani „netušila“, že je válka. Už jsem to tady psala. Děda (chalupník) byl vyslán, když se odváděly krávy, jako deputát pro německou armádu..

To sedláci nereptali, plnili befel.
Když měli odvádět dávky po válce, tak se kroutili jako žížaly. Děda asi 2 zachránil život, když pak řádili „aktivní“ komunisté. Tam pak jejich děti nalezly také do družstva i KSČ. A zase „hospodařili na svém“. A po revoluci zase jinak (ale vždy do vlastní kapsy).
Státní a družstevní majetky vydržely vše (okrádání ze všech stran, tam kde bylo co vzít domů).
Dědy uměl německy, když přišla za války řada na jeho jedinou kravku, měl tehdy jen 4 děti… Německý důstojník ho poslal s krávou zpátky domů. Vše je vždy o lidech.. Ve vsi „jen“ slýchali hukot letadel (V ČB letiště).
Bombardovalo se hlavně v průmyslových oblastech. Děda musel pracovat ve Škodovce, Hitler platil české dělníky velmi dobře (nadstandardně)..
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/%C5%A0koda_(pod­nik)
Američané bombardovali všechna strategická místa, aby Němce zarazili. Ke konci války věděli, že to padne do Východního bloku, tak to „dorazili“. Na lidi se nikdo neohlíží, politici jen zřídka.

http://www.en­cyklopedie.c-budejovice.cz/cla­nek/druha-svetova-valka

da ny

Odkaz na autentické vzpomínky Plzeňáků a fotohrafie, který byl před klety na unternetu, nemohu dohledat.
Američané v létě z Plzně odvezli veškerá „zajímavé“ a hodnotné zboží, které by mohlo v hladem zbídačeném Německu „posloužit“. ….
V obchodech a obchodním domě zabavili kde co, včetně koberců, látek, potravin aj. Stroje, přístroje, nástroje, auta. Techniku, kterou nestihli přesunout poškodili a ničili.
Asi, abychom tady my oběti, „prodaní na Výchd“ Sovětům“ z něčeho neprofilovali a neměli po válce užitek. …… :/
Že by, přes zdecimované Plzeňáky, kteří si něco „užili“ bombardování a války (taťka se s rodičí a sourozenci 3× stěhoval, po vybombardovaném domě, dočasně byli s ostatními v ložích, v divadle), to vše, že by byla v roce 1945 a následný r. 1946 pomsta Stalinovi…?) Kořist Američanů skončila v Německu…….
Život píše romány 😉
Co si užili babi s dědou, když přijeli do pohraničí, na Karlovarsko, by bylo na romány.
Co „dělali“ Němci, na Chebsku, kteří přebíhali (než se zadrátovaly hranice),
Co soudruzi za kopance v JZD a střediskové vesnici. Jak „hospodařili“ bývalí sedláci v JZD s dluhama. Protože vstoupili do KSČ. Pak to musel vzít do rukou stát a ještě v nedávné době tam od té doby byly Statky a lesy 😉 To hned tak nevymyslíš ..... 🙂

Ametyst

Díky, Dany. Pamatuji se na vyprávění pamětníka, nebo historika, v pardubickém rozhlase. Mluvil o bombardování pardubické rafinerie Američany. O jejich svinstvech se moc neví, to jen místní vědí. Jako Ty a Plzeňáci.