MonkeyKing

Které galerie z ČR jsou nejznámější?

Které galerie (popř. muzea) jsou ve světě nejznámější? Hned po Národní galerii..

Nejlepší odpověď
annas

Odkaz na galerie a muzea – http://www.czech­.cz/cz/Turisti­ka/Kam-jit,-co-navstivit/Muzea-a-galerie

  1. Národní muzeum v Praze
  2. Národní galerie
  3. Moravská galerie v Brně
  4. Národní technické muzeum v Praze
  5. Uměleckoprůmyslové muzeum v Praze
  6. Galerie hlavního města Prahy

atd.

Další odpovědi
Agneta

Všeobecně by se dalo povědět, že taková národní galerie se dá, resp. vždy vyplatí navštívit. Byla jsem v mnoha evropských nár. galeriích, (nejmenší se vyskytuje v Dublinu, to je otřes) na to mohu být fakt pyšná:D
V zahraničí je ale známé a ceněné naše Nár. technické muzeum:D

Děda Louda

Čecháčkům jsou nepochybně nejznámější ty nákupní.

Michálek1245

Určitě Národní muzeum a Národní galerie. Méně známá, ale o to zajímavější, je menší prodejní galerie obrazů u Betlémské kaple: https://www.ga­lerieubetlemske­kaple.cz/prodej­ni-galerie-obrazu-a-umeni-praha/ Navíc je to v centru města, takže máte i možnost další procházky. A pokud plánujete do umění investovat, tak není lepšího začátku. :) My jsme si tam domů koupili už dva pěkné obrazy. :)

Monička123

Příspěvek smazán administrátorem.