Kelt

Které dvě země se nemusí a čím je to způsobeno?

Které dvě země se nemusí, nemají se rády? Nemyslím nějaké mezistátní utkání ve fotbale, kde fanoušci se perou na celém světě- Ale je to spíše politicky. My jsme třeba moc nemuseli SSSR, teď to vypadá na USA – Irán. Ale podle čeho to posuzovat. Takové průzkumy typu, jaký máte vztah k USA nemusí být objektivní. Politika a přátelé se mění. Co vy na to. Děkuji.

Nejlepší odpověď
Kepler

Příkladů by se dalo najít hodně, ale z nejbližšího evropského okolí se asi nic nevyrovná nenávisti Poláků k Rusům. Je to dáno historicky, Poláci dokonce dávali vinu Rusům za smrt jejich prezidenta (pád letadla u Smolenska). Ani Slováci nemají rádi Maďary.

Další odpovědi
Arne1

USA – Irán , to není žádná novinka.
Další: Izrael – Libanon, SAR a některé další arabské státy
Rusko – Velká Británie (i když je GB zatím v EU, tak se na ni nevzstahuje uvolnění víz do některých oblastí Ruska)
Arménie – Turecko
Arménie – Azerbajdžán
… a našly by se další

Rokio

Velká Británie a Francie. Alespoň myslím. Dříve to tak bylo. Podle mě se také moc nemusí Rakousko a Česko. Češi pohlíží na Čechy jako my na Ukrajince.

Gus_Fring

To, že jsme se nemuseli se SSSR/Ruskem není pravda. Někteří lidé na to dokonce šťastně vzpomínají a pokud se podíváme do vlády (resp. podpory vlády), tak tam vidíme komunisty. Tito politici bývalé SSSR rádi měli.

Takovýhle by asi bylo více případů, ale když vezmu prezidenty, tak by stálo za zmínku Rusko X Ukrajina.

Kryšpín

Řeporye versus Rusko pokud vrchní velitel ozbrojených sil jmenované části Prahy uvede MP do bojové pohotovosti, včetně vozového parku multikáry, kuka vozu a další techniky bude Putin ve střehu. Je to způsobeno statečností starosty a jeho obdivu k hrdinským činům části Wehrmachtu a trojitého přeběhlíka gen. Vlasovce.

Kelt

Dělal jsem v SČSP. Když si oni kýchli, my si utírali nos. To, že politici se tam chodili radit nic neznamená. Oslavovali jsme VŘSR, při úmrtí vedoucích představitelů se nevysílalo nic než ten pohřeb. Někteří s nimi obchodovali, ale jiní je nemuseli. A z ruštiny se povinně maturovalo.