Kelt

Která dvě města, státy jsou od sebe nejvíce vzdáleny zeměpisně?

Dá se zjistit, která dvě města, předpokládejme že hlavní města různých států jsou od sebe co nejvíce vzdálena? V každém kalendáři jsou vzdálenosti evropských metropolí, ale zahrnutí ostatních světadílů jsem v tom nenašel. Ví to někdo? Nebo kde se dá daná informace zjistit? Děkuji.

Nejlepší odpověď
annas

Chincha Alta, Peru – Siem Reap , Kambodža: 20 010 km (dvě nejvzdálenějí města na světě!)
Cordoba , Španělsko a Hamilton , Nový Zéland: 20 000 km
Pakanbaru , Indonésie do Quito, Ekvádor: 19,530 km

/www.quora.com/What-is-the-longest-distance-between-any-two-places-on-earth

Další odpovědi
Edison

Vem si globus… a hledej, brouku…

Emefej

Protilehlé (a tím i nejvzálenější) dvojice míst si můžeš najít zde: https://www.fre­emaptools.com/tun­nel-to-other-side-of-the-earth.htm

klumprt

Bude to naproti sobě před střed Země a bude to po povrchu necelých 20000 km.

Docela dobří kandidáti na rekord se zdají být např. Honolulu a Windhoek.

Zdroj: https://www.an­tipodesmap.com/

Edison

Existuje typ map – pro radioamatéry třeba směrové mapy a možná by se daly vygenerovat pomocí google, na kterých jsou vidět nejvzdálenější místa z daného bodu a to do všech směrů. Z Prahy bu de nejvdálenější místa našla tuším na Novém Zélandu. Jinak voda…

klumprt

Nebo Buenos Aires a Šanghai.