iceT

Které chorobě se v minulosti říkalo šarlatová smrt?

Nejlepší odpověď
hanulka11

Nebyla to spála, podle červené drobné krupičky na kůži?

Další odpovědi
annas

horečka šarlatová = spála.

http://www.ku­bicka.cz/news/ma­ly-slovnik-pricin-umrti-a-nekterych-chorob-a-nemoci/

tom004

Jaká by to mohla být choroba nemám ponětí. Ale nějakých knihách, mytologie,spi­ritismus, se zjevoval a zabíjel rytíř v „šarlatovém plášti“. O nebožtíkovi se potom říkalo, že ho stihla šarlatová smrt. Ale to asi nebude to „pravé ořechové“ vysvětlení.