Avatar uživatele
plebs

Která vakcína proti covidu se nejvíce osvědčila a kterou případně opět si nechat píchnout?

Vidprevtin, Valneva, Corona, Nuaxovid, Johnson, Pfizer, Moderna a Vaxzervia – těžko se rozhodnout, média, odborníci, znalci, expert, koučové, lobisti i politici zatím drží bobříka.

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? zjentek, Filip84 před 494 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
paul1

My jsme dostali 3× Pfizer, poslední asi před rokem. Donedávna ochrana fungovala, ale před dvěma měsíci jsme dostali s manželkou covid.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Ametyst

Když už se i oficiálně provalilo, že vakcína nezabrání ani šíření ani onemocnění Covidem, tak to z logiky věci nemá být nazýváno vakcínou. Hezké je vidět zástupkyni fy Phizer paní J. Small. Ona se u mikrofonu při slyšení v Europarlamentu upřímně divila, proč by Phizer měl vědět, zda vakcína zabraňuje přenosu viru, dřív než ji uvedli na globální trh. Prostě ignoranti a zlatokopové. Nejlepší kšefty se přece vždycky dělají s vládami: daňový poplatník platí spolehlivě.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Filip84

S tou vakcínou, to je takové Rádio Jerevan: v zásadě je všecko pravda, akorát to nebylo v Moskvě, ale v Yakutsku, nevyhrál automobil, ale jízdní kolo, a on to jízdní kolo nevyhrál, ono mu bylo ukradeno. Ale, v zásadě, je to pravda.

Tohle je něco jako vakcína, akorát před tou chorobou nechrání, ona nechrání před žádnou chorobou, jenom oslabuje immunitu, a u těch mRna vakcín se ukazuje, že mají tolik, a často tak závažných, vedlejších účinků, že spíše škodí, než pomáhají. A vůbec se neví, co to udělá v dlouhodobém horisontu, třeba, jestli to pacienty nevykastruje, nebo jim neupadnou koule, koza, nebo nenarostou rohy. Ale, v zásadě, to něco jako vakcína je. Rozhodně je to něco, je třeba něco dělat, toto je něco, tak to děláme, no. My mu nerozumíme, ale my mu věříme.

Všecky informace jsou, samozřejmě, anglicky, případně německy či francouzsky, česky nic není, ale bude, neboj, tak jako výhledově, až nastane pravý čas, nic se nesmí uspěchat. Bavíme se o zdrojích, studiích, ne o tom, co napsala propaganda XY.

Takže si nechej „píchnout“ co chceš. Tvé tělo, Tvé rozhodnutí, Tvůj problém, Tvé následky, nikoli naše starost.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
da ny

Už nesledují, nezajímám se. Nestojím o ni.
Až bude nějaká, relativně bezpečná, která zabrání onemocnění Covidem, začala bych o n, možná i přemýšlet.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
pusinka50

Nechala jsem se 2× očkovat Modernou. Protože syn měl svatbu s mnoha hosty a já se tehdy bála dostat covid. Covid jsem po půl roce stejně dostala. A díky němu mě ranila mozková mrtvice s doživotními následky. Covid zahušťuje krev. Beru lék na ředění krve. Už se vakcinovat nenechám.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Doposud nikdo neví, Žádná vakcina neměla dostatečné testování.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elkon

Já mám všechny čtyři dávky Comirnaty od BioNTech Manufacturing GmbH (tak je to přesně napsáno v certifikátu). Poslední jsem dostal v červenci, první den trochu bolelo rameno, ale pak už to odeznělo. Očkování máme celá rodina i další známí a kamarádi. Někteří Covid prodělali, ale s mírným průběhem, někteří úplně bez příznaků. Mě se zatím vyhnul.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Pepa25

Nikdo nedrží bobříka, naopak dat je obrovské množství !!!. Samozřejmě je naprosto zásadní, KDY (vzhledem k rozšíření různých variant) byla příslušná studie provedena. I wikipedie (viz odkaz) uvádí tabulku s 29 studiemi. Účinnosti jsou poměrně vysoké …

Zdroj: https://en.wi­kipedia.org/wi­ki/COVID-19_vaccine_cli­nical_research#Ef­fectiveness

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Ametyst

Jenom trouba popře slyšení zástupců Phizeru v europarlamentu, a mele si svou, bez ohledu na skutečnost:
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=mnxlxzxoZ­x0

Avatar uživatele
Pepa25

Ametyst: oficiálně tu pouze šíříte bláboly. Jako obvykle …

Avatar uživatele
Ametyst

Pepa25: Jako obvykle hloupě popíráte realitu. Bolí to přiznat, že jste naletěli, co? To video s paní Small z Phizeru v Europarlamentu je na YouTube, a jmenuje se “Phizer did not know whether Covid vaccine stopped transmission before rollout “ Vám vyhovují bludy ve formě komentářů od pražských pisalků, kteří umí sotva česky. Přímá řeč se těžko může nazvat bludem, zato v komentářích se pisálkové vyřádí, a to se vám lenochům líbí. Žádné přemýšlení, vše je nalinkováno.

Avatar uživatele
Pepa25

Ametyst: Tady máte factcheck AP News: https://apnew­s.com/article/fact-check-pfizer-transmission-european-parliament-950413863226 Anglicky umíte, takže další komentář netřeba.

Avatar uživatele
zjentek

Paule, buď máš jakýkoli důkaz, že ochrana fungovala, nebo jsi naivní jako kojenec. Už si ale konečně vyber 🤷‍♂️

Avatar uživatele
Pepa25

Není naivní, ale má pravdu. Vakcíny celosvětově zachránily miliony lidí, jen v ČR je odhad 62 tisíc …https://archiv­.hn.cz/c1–67094410-ockovani-proti-covidu-zachranilo-v-cesku-pres-62-tisic-zivotu-odhaduji-vedci

Nový příspěvek