agentpv

Která TV stanice vydává program jako 1. a proč ostatní stanice podle ní kopírují žánr?

Např. dneska jsou na 3 programech v tomtéž čase (cca ve 20.00)české komedie, jindy třeba filmy pro pamětníky, pohádky…
Kdo sestaví týdenní program jako první a kdo žánry do svého programu opisuje?

Nejlepší odpověď
annas

O prázdninách v TV ttzv. okurková sezona. Opakují se starší pořady včetně filmů, seriálů. Stanice chtějí nalákat diváky, přetahovat je atd.

Každá televizní spoelčnost vybírá programy podle sebe, některé se opakují i v jiném čase, třeba pro ty, kteří pracují na směny.

Společnost Nova také opakuje některé programy na svých stanicích, :Kriminálku Miami, Ordinaci, Milionáře atd.

Stejně Prima. Třeba na Love běží seriál Doktor z hor – v podvečer i v noci se opakuje.

TV Relax vysílá také Doktora z hor, i když předchozí část.

Záleží na tom, od koho, která společnost program či vysílací právo, koupí.

Třeba komisaře Rexe vysílala v r. 2011 Nova, v současnosti Pri­ma.

Nebo pořad Jana Krause začínal na ČT1, teď se Kraus přesunul na Primu, nemýlím-li se. .

Zákon a pořádek převzala TV Barrandov od TV Nova. Nebo majora Zemna od ČT.

Škatule, škatule, hejbejte se … někdy platí, kdo dá víc.

Další odpovědi
autacek

S dnešním množstvím stanic je to spíš tak, že se soupeří o diváka a to především v tom nejlukrativnějším čase (neb tam je cena reklamy nejdražší). Pochopitelně pokud chcete zvítězit, resp. uzmout z koláče slefovanosti co největší krajíc, je třeba sledovat plány konkurence a dle toho přizpůsobit program a být lepší. Ono je to schéma pořád stejné. Tu se pohne se začátkem hlavního pořadu, tu se nasadí něco jiného, co by zaujalo.

Obecně bych řekl, že naprosto jedno je to ČT, tak že asi tak.

Mc Merkurion

… protože stanice ví, kdo se v určitou dobu dívá na tv, a podle toho dává žánr … alespoň máš na výběr, a máš na co nadávat, byly doby, kdy jsme nadávali, protože nebylo na výběr …