Kelt

Která skupina sloves převažuje?

Nevíte někdo, která skupina sloves převažuje v němčině?
Myslím tím u silných sloves. Slovesa se dělí na 3 skupiny A B B, A B A , A B C. Jedná se o tvar slovesa v infinitivu, v souminulém čase a v příčestí, respektive o změnu slovesa v těchto tvarech.
Do skupiny A B B patří například steigen – stieg gestiegen označuji B
Do skupiny A B A patří například sehen – sah gesehen – označuji A
Do skupiny A B C patří například finden fand gefunden – označuji C
Která skupina je nejvíce zastoupena?
slovesa s předponou beru jako jeden výraz – tedy steigen, einsteigen, umsteigen, aussteigen, stejně jako finden a befinden.
Děkuji.

Odpovědi
ivzez

Převažují slabá – pravidelná slovesa.
Ze silných bych řekla, že převažuje skupina A-B-A.