zjentek

Která samička (mimo hmyzí říši) svýho partnera po spáření jenom zabije nebo rovnou i sežere?

Kategorie mimo hmyz!

Doufal jsem, že se zde pochopíme- když mluvím o hmyzí říši, mám na mysli VEŠKEROU HAVĚŤ, včetně pavouků, roztočů, parazitů, zkrátka členocvů, nebo ještě lépe vysvětleno- včetně všeho, na co tady CHYBÍ KATEGORIE HMYZ. ;)

Tak která samice se tak chová? Aha? ;)

Nejlepší odpověď
annas

Je vidět, že kromě známých kanibalů kudlanky a některých druhů pavouků se u jiných živočichů objevuje kanibalismus při páření málo.

Sexuální kanibalismus se objeví např. u chobotnice modré.

„V laboratorních podmínkách vědci zaznamenali případ, kdy se samice po dvou a půl dnech a celkem třinácti kopulacích začala chovat agresivně. Při následujícím páření nakonec partnera zabila, zatáhla ho do svého doupěte a tam další dva dny pojídala jeho tělesnou schránku. "

Je vidět, že se častěji objevuje kaníbalismus při požírání "potomků“

"Kanibalismus nicméně není pouze výsadou dospělých: Někdy jej dokonce praktikují ještě nenarození jedinci. U některých žraloků – například kladivouna obecného, žraloka modrého či písečného – dochází k tzv. nitroděložnímu kanibalismu. Uvedené druhy jsou totiž živorodé (samice rodí živá mláďata) a větší potomci běžně již při vývoji v děloze konzumují své menší sourozence. U žraloka písečného dokonce obvykle přicházejí na svět jen dva už zcela samostatní jedinci, kteří sežrali všechny ostatní: Dva proto, že žraloci mají dvě dělohy, takže si zbývající mláďata nemohou „jít po krku“.

„Velmi smutným příkladem kanibalismu zapříčiněného stresem z turistů a celkovým narušením přirozeného prostředí jsou orangutani. Britští zoologové přistihli v indonéském pralese Bukit Lawang dvě dospělé orangutaní samice při pojídání tělíček jejich mrtvých mláďat. Doposud byl kanibalismus mezi lidoopy prokázán pouze u šimpanzů. Špatné životní podmínky ve smyslu nedostatku potravy vede ke kanibalismu také lední medvědy, u kterých bylo několikrát pozorováno zabití a sežrání jedince svého druhu. Pokud se tento jev rozšíří, bude jen dalším krokem k vyhubení těchto nádherných zvířat, která již nyní patří k nejohroženějším druhům planety. “

https://www.sto­plusjednicka.cz/drsna-pravidla-zvireciho-kanibalismu-jez-nebo-te-snedi

http://www.so­kujiciplaneta­.cz/zajimavos­ti/sub-kanibalismus-ve-zvireci-risi

Další odpovědi
Kepler

Myslím, že to dělají i pavouci.

RyuzakiKate

Kepler má pravdu :) https://www.y­outube.com/wat­ch?v=XFJ9pv32tKw

zjentek

Keplere, udělat ze mý maličkosti většího vola, než je, nikomu nepomůže… teda možná kromě mě ;) ;D ;D

Kepler

Proč vola? Nic jsem s tím nesledoval.

zjentek

Founde, jen blbni…