Která kniha nejvíce obohatila váš život?

Nejlepší odpověď
annas

Už nevím, kterou knihu jem uváděla.

Ale nejvíc mě obohatil slabikář, protože jsem se podle něj naučila číst a psát písmenka. Jako první knihy, které jsem sama četla, byly pohádky.

Jinak nemohu si přesně uvědomit, každá kniha mně dala něco. Napadl mě ze světové literatury Steinbeck Na východ od ráje. dále Remarque,,

Milan Kundera, Škvorecký, Páral, Hrabal atd. Ale i literatura 19. století.

Další odpovědi
Kepler

Už ta otázka tady párkrát byla, můžeš si počíst zde: https://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=kniha%20o­bohatila%20%C5%BE­ivot

Anikitos

Nemůžu vybrat jen jednu, nejde to:

Hovory k sobě (M. Aurelius)
Vladař, Úvahy o umění válečném (Machiavelli)
Válečné paměti (G. I. Caesar)
O Kýrově vychování, Řecké dějiny, Anabasis (Xenofon)
Tažení Alexandra Velikého (Arriános)
Práce a Dni, Theogonie (Hesiodos)
Umění války (Sun-c')
Dopisy Filippovi (Isokratés)
Tři Mušketýři ještě po 10 letech (Dumas) a další Dumasova díla…
Myšlením k Bohatství (N. Hill)
„Svaté knihy“

A další úvahy, eseje a filosofické spisy, ale i dramata a romány (převážně většina z antiky).

ivzez

Každá, která mi stála za dočtení.
To byla většina knih → přečetla jsem (a ještě přečtu)
jich hodně, ale počet nevím.

Každá mne obohatila něčím jiným.

Bohatého a chudého tátu jsem přečetla také, i v ní jsme našla něco
zajímavého, ale ne tolik, abych o ní mohla říct, že mne obohatila nejvíc.
Dokonce ani tolik, abych pochopila,
proč ji dnes někteří lidé mají téměř jako Bibli.

Zajímavá je zmínka o slabikáři, ten asi hrál stejnou roli u více lidí.
U mě tak ale nefungoval, protože jsem četla už před školou.

hapiky

Pokud by se jednalo i o knížku, tak moje vkladní. Ta ovšem bývá často se špatným koncem.

Rokio

Bohatý táta, chudý táta; Ach ta paměť, aneb Jak se efektivně učit a Harry Potter.

led

V časoch pochabej mladosti, ani dieťa, ani dospelá ma zaujali 3 voľne prístupné knihy, hovorím o 60-tych rokoch minulého storočia, Biblia, Korán, Konfuciové spisy v ktorých som hľadala odpoveď na svoje otázky.
Z „mladších autorov“ to bola
Ostrovskij „Ako sa kalila oceľ“ o vnútornej sile človeka, ktorý sa nevzdal osudu
Miguel de Cervantes y Saavedra Dômyselný rytier Don Quijote De La Mancha o človeku, ktorý sa nebál ísť tam, kde iný by sa bál, napriek tomu, že jeho časy už boli minulosťou.

lota

Asi Carlos Castaneda – Učení Dona Juana a vůbec celá série jeho knih kvůli své „intenzitě“. K tomu Exupery a Citadela kvůli „komplexnosti“. V živé paměti mám Jednu malou holku a „knihu“ Neopouštěj mě – https://jedna­malaholka.blog­spot.com/. Asi z ní nikdy nebude druhý Kundera (spíš Bukowski v sukních), ale silný čtenářský zážitek to jistě byl.