Avatar uživatele
Rokio

Která je vaše oblíbená fantasy kniha, kterou jste si mohli vybrat k maturitní četbě?

K maturitní četbě jste si mohli vybírat z mnoha desítek knih celkem 20 knih.

Mezi knížky, které patří do fantasy žánrů a které jsem si mohl vybírat k maturitní četbě, patří Hobit, Pán prstenů a Harry Potter a vězeň z Azkabanu.

Nejvíce se mi líbí kniha Harry Potter a vězeň z Azkabanu, protože na konci knihy nastane velký zvrat, dílo má temnější atmosféru než předchozí díly ze stejnojmenné ságy a profesor obrany proti černé magii má důležitější roli v příběhu o Harrym Potterovi. Dále je zde využít (spoiler) stroj času (konec spoileru).

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? DoTazatel před 1444 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Drap

My si žádné fantasy knihy vybírat nemohli

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

The Lord of the Rings!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
DoTazatel

Žádnou, ale kdybych mohl vybral bych si jedno z tohoto: série Percyho Jacksona a Bohů Olympu, pak Hobbita, trilogii Pána prstenu a Silmarillion, sérii Zaklínače a Harry Potter je prý taky dost dobrý (ale nečetl jsem ho).
Ale fantasy moc nečtu (snažím se číst všechny žánry, ale tento trochu zanedbávám).

Co bych si ale rád přečetl je série „Meč pravdy.“ Bavil mě totiž seriál, který byl na motivy těchto knih (Legenda o pátračovi – nebo jak to u nás „zajímavě“ přeložili do češtiny „Tajemství pravdy“).

Ještě bych si možná přečetl Odkaz Dračích jezdců (Eragon), ale ještě jsem se k tomu nedostal a víc se těším spíš na ten Meč pravdy.

Jinak si myslím, že se k povinné literatuře k maturitě moc fantasy nedávají (Hobbit a Pán prstenů tam možná je, někde mají i H. Pottera, ale to je tak vše… samozřejmě ale může člověk požádat o přidání do seznamu. Jinak tam fantasy moc skoro vůbec).

Upravil/a: DoTazatel

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek