bobánek

Která evropská země zavedla jako první euro?

Nejlepší odpověď
anonym

Žádná! Bylo jich několik
Byly to od 1. ledna 1999 kdy 11 zemí Evropské unie (Belgie, Finsko, Francie, Irsko, Itálie, Lucembursko, Německo, Nizozemsko, Portugalsko, Rakousko a Španělsko) vstoupilo do třetí fáze EMU

Další odpovědi
anonym

Eura zacly byt v obehu od 1.1. 2002. Ve 12 zemich Evropy. -iv-

Tříska

Jak bylo řečeno, sice žádná, ale víceméně to bylo Německo. Euro si v podstatě vymysleli ke svému prospěchu.