Anikitos

Která etapa v českých dějinách byla nejslavnější?

Tím myslím, kdy jsme my byli nějakou velmocí nebo jsme byli hodně prosperující zemí.

Pro mě to byla doba za vlády Přemysla Otakara II. a Karla IV.

Berte v potaz i to, že i když jsme fakticky byli cca 400 let pod nadvládou Habsurků, tak jsme na tom nebyli nejhůř (třeba za Rudolfa II.).

Nejlepší odpověď
annas

Záleží na tom, z kterého úhlu pohledu se na české dějiny díváte.

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jake-byli-nejvetsi-uspechy-karla-iv
Úspěchy Karla IV.

Ano, udělal hodně, jeho památky jsou obdivuhodné i v současnosti.

Jen velmi stručně.

Jestliže hodnotím historii z pohledu jazyka, pak bych považovala za významnou dobu Veleslavínovu – zlatý věk českého písemmnictví.

Z pohledu utváření novodobého českého národa, osvícenské reformy Marie Terezie a Josefa II., školní docházka, zrušení nevolnictví, „vzkříšení“ českého jazyka, rozvoj divadla atd. – proces národního obrození.

Rovněž představitelé NO považují za vrchol dějin dobu Karlovu a husitství.

Samozřejmě každé období má klady i zápory.

Další odpovědi
gecco

Souhlasím s Přemyslem i Karlem, jen bych ještě přidal říši Velkomoravskou…
😉

Kepler

Já jsem taky pro Velkou Moravu. Pak až období 1. republiky. Škoda že do toho vlezla válka se všemi následky, kde už jsme mohli být…