Zvědavý

Která barva nejméně propouští sluneční světlo (paprsky) ??

Úplně konkrétně mě zajímá slunečník které barvy propouští nejméně světla ? Díky

Nejlepší odpověď
arygnoc

farba ako taká musí byť na nejakom materiáli (od priesvitného až po nepriesvitný).
absolútne biela dokonalo odráža celé slnečné spektrum.
absolútne čierna dokonalo pohlcuje celé slnečné spektrum.

😉

otázka stráca zmysel, ak nepoznáme nosný materiál farby.

ak berieme do úvahy, že slnečník je z textilu, ako prijateľná sa javí buď čo najbelejšia farba, alebo čo najčernejšia farba a čo najhustejšia textília.

@toruk:
divil by si sa, ŽIADNA farba nepriťahuje svetlo.

Další odpovědi
Toruk

Myslím, že bílá nejmíň přitahuje slunce-svit, ale asi záleží i na materiálu slunečníku.

da ny

Nejvíce chrání barva černá (před škodlivými paprsky) viz. pláště beduínů.
Černé slunečníky nevídám, z tmavých barev je k dostání/viděn velmi tmavě zelená ;)