Rokio

Krmíte rádi holuby? Pokud ano, co jim házíte?

Které krmivo jim dáváte za předpokladu, že je rádi krmíte?

Je vám líto, když v zimě vidíte hladového holuba, který nemá co do huby (asi spíše do zobáku)? Chtěli byste, aby se jim dařilo a bylo jich více? Vždyť holub je zvíře jako každé jiné. I holubi potřebují krmivo, vodu, teplo atd.

Odpovědi
DoTazatel

Dávám jim nějaké drobky pečiva, housku a většinou rohlík. Na nádraží nebo v parku.
(někde je to zakázané krmit je. Kvůli jejich přemnožení – znečišťují město a můžou přenášet nemoci. Anebo je to zakázáno kvůli přemnožení jiné havěti, třeba potkanů aj., kteří se jimi živí.

Kelt

Holuby nemám rád a nekrmím je. To spíš krmím kachny. Připadají mi zajímavější.

cochee

Holubům se často říká létající potkani. Krmíš potkany? Krmíš divoce žijící myši a šváby? Klíšťata a štěnice? I to jsou zvířata jako každá jiná a potřebují žrát, pít a teplo.

(Nemyslím bílého potkana doma jako mazlíčka, tím pádem nemyslím ani chovaného holuba doma v holubníku.)