tomovka

Kovová výztuž ručního zavazadla do letadla – ano, či ne?

Letíme na Island, a oba máme připravené turistické batohy s kovovou výztuží jako příruční zavazadla do letadla. Může to být problémem na bezpečnostní kontrole? Nemají zaoblené hrany. A nejdou vyndat. Má s tímhle někdo už zkušenosti? Rozměry nejsou problémem, měřil jsem, a v pohodě. v nejhorším se to zmáčkne; vezu v tom minimum. Letecké společnosti jsou konkrétně Finnair a Icelandair

Nejlepší odpověď
gecco

Osobně jsem měl jako příruční zavazadlo taky baťůžek s kovovou výztuhou, bez problému.
A zatím jsem ani neslyšel, že by kovová výztuha byl nějaký problém – jen občas při odbavení kontrolují rozměry – ale pro jistoru si to zkonzultuj s leteckou společností.

Další odpovědi
kapka

http://www.fin­nair.com/int/gb/in­formation-services/bagga­ge/carry-on-baggage
http://www.ice­landair.co.uk/in­formation/bag­gage-information/carry-on-baggage/
Jestli jde o tu kovovou výztuž, tak ta nemůže být problém, do letadla si můžete jako příruční zavazadlo vzít i pojízdný kufr, který má kovovou výztuž, pokud splňuje rozměry a váhu.
Osobní zkušenost a též informace v odkazech. Snad jsem pochopila správně otázku, že jde o ten kov v zavazadle. To fakt nevadí. :)

Lamalam

Pokud splní rozměry pro příruční zavazadlo, tak to nebude problém. Kovovou výztuhu mám i v příručním kufru s kterým létám a nikdy nebyl problém.

mosoj

No myslím si že to jako příruční zavazadlo neprojde. Ale nemusím mít pravdu. Nelétám. Tak jde o batohy nebo baťůžky !!!!

led

Najlepšie je túto otázku položiť v konkrétnej leteckej spoločnosti.
Môj názor je – batoh pošlite ako zavazadlo a so sebou si zoberte na palubu len príručnú tašku s drobnosťami potrebnými počas cesty.