Avatar uživatele
tomovka

Kovová výztuž ručního zavazadla do letadla – ano, či ne?

Letíme na Island, a oba máme připravené turistické batohy s kovovou výztuží jako příruční zavazadla do letadla. Může to být problémem na bezpečnostní kontrole? Nemají zaoblené hrany. A nejdou vyndat. Má s tímhle někdo už zkušenosti? Rozměry nejsou problémem, měřil jsem, a v pohodě. v nejhorším se to zmáčkne; vezu v tom minimum. Letecké společnosti jsou konkrétně Finnair a Icelandair

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? kapka, anonym před 3219 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
gecco

Osobně jsem měl jako příruční zavazadlo taky baťůžek s kovovou výztuhou, bez problému.
A zatím jsem ani neslyšel, že by kovová výztuha byl nějaký problém – jen občas při odbavení kontrolují rozměry – ale pro jistoru si to zkonzultuj s leteckou společností.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
kapka

http://www.fin­nair.com/int/gb/in­formation-services/bagga­ge/carry-on-baggage
http://www.ice­landair.co.uk/in­formation/bag­gage-information/carry-on-baggage/
Jestli jde o tu kovovou výztuž, tak ta nemůže být problém, do letadla si můžete jako příruční zavazadlo vzít i pojízdný kufr, který má kovovou výztuž, pokud splňuje rozměry a váhu.
Osobní zkušenost a též informace v odkazech. Snad jsem pochopila správně otázku, že jde o ten kov v zavazadle. To fakt nevadí. :)

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Lamalam

Pokud splní rozměry pro příruční zavazadlo, tak to nebude problém. Kovovou výztuhu mám i v příručním kufru s kterým létám a nikdy nebyl problém.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

No myslím si že to jako příruční zavazadlo neprojde. Ale nemusím mít pravdu. Nelétám. Tak jde o batohy nebo baťůžky !!!!

Upravil/a: mosoj

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

Najlepšie je túto otázku položiť v konkrétnej leteckej spoločnosti.
Môj názor je – batoh pošlite ako zavazadlo a so sebou si zoberte na palubu len príručnú tašku s drobnosťami potrebnými počas cesty.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Auta a doprava