relux

Kouření cigaret zvyšuje, nebo snižuje krevní tlak?

Nejlepší odpověď
Kepler

Kouření patří mezi rizikové faktory hypertenze. https://nemoci­.vitalion.cz/vy­soky-krevni-tlak/

Další odpovědi
dr.luha

Nikotin cévy stahuje, alkohol cévy roztahuje. Proto zakázali v hospodách kouření – aby byli návštěvníci nevyvážení.

marci1

Cigarety (nikotin) krevní tlak zvyšuje.
Kouření má negativní vliv na řadu tělesných orgánů, včetně srdce, a také na výši krevního tlaku. Nikotin v tabákových výrobcích ho může zvýšit až o 10 mmHg nebo i více, a to hodinu poté, co vykouříte cigaretu. Kouříte-li celý den, váš krevní tlak může být trvale vysoký. Ovšem stejně rizikové pro váš tlak je i pasivní kouření. Vdechování kouře v místnosti, kde se kouří, zvyšuje riziko zdravotních problémů, včetně hypertenze a srdečních onemocnění.
https://www.kar­diochirurgie.cz/no­vinky/krevni-tlak-pod-kontrolou-2-cast-680

yuko

Muj otec kouril cely zivot a nemel vysoky tlak. Zemrel na rakovinu.
Ale je mozne, ze se mu tlak trosku zvysil, kdyz mamka po sobe nevysypala popelnik.