Snoubenka

Nevíte, co je to za kouř, který vychází z průduchů na domě?

Nevím, jestli se mi podaří to popsat tak, aby to bylo pochopitelné, ale dneska jsem šla kolem ústavního soudu, a tam jsou ve zdech nad zemí takové jakoby průduchy nebo co, skryté za mřížkou, a vycházel z toho nějaký kouř nebo pára, ale nesmrdělo to jako kouř z ohně. Teď když jsem tam šla znova, tak už tam ten kouř nebyl, jenom to hučelo jako větrák. Víte někdo, co to je? Napadlo mě, že by to mohlo být něco, jako tady v Brně bývají takové ty sloupky, ze kterých vychází pára, a je to prý od vytápění (http://brnensky­.denik.cz/seri­aly/v-brne-ze-zeme-rostou-kominky-20080522.html).

Původní neotázka
Kouř vycházející z průduchů na domě

Nejlepší odpověď
Emefej

Nejsou to plynová topidla Waw?

Další odpovědi
Dochy

Zpravidla lokální plynové topení – přerostlý „radiátor“ zpravidla pod oknem, ven vede koaxiální potrubí (dvě trubky v sobě) pro přívod vzduchu a odvod spalin. Zpravidla kryté mřížkou.

Někdy může být stejným způsobem „obsloužen“ i menší plynový kotel či plynový ohřívač, pak průduch nebývá pod oknem, ale někde pod úrovní stropu a zpravidla trochu stranou od oken.

Spaliny z plynu zpravidla nijak výrazně nesmrdí, výrazně převládá CO2 a H2O. Často je vidět srážející se pára.

zjentek

A nemaj už dneska v soudních budovách vlastní prádelny? To kvůli těm talárům…

http://byznys­.ihned.cz/c1-53520820-vyperu-zn-docista-predrazene-prani-pradla-pro-vnitro-uz-resi-soudy

Kepler

Pravděpodobně jde o etážové plynové kotle s nuceným odtahem spalin ventilátorem.