Posspi

Koupili byste raději mobil značky Xiaomi nebo Huawei, a proč?

Pěkný večer všem :) Za týden jsou Vánoce a já si mám vybrat mobilní telefon, ovšem váhám. Ze všech článků, recenzí a videí mi nejlépe vyšly tyto dva – 1. Xiaomi Redmi Note 4, 2. Huawei p9 Lite 2017. Chtěl bych se zeptat Vás, lidí, kteří tomu rozumí, který se vyplatí více a vydrží déle. Redmi Note 4 mají ve třídě už 3 lidé a kdybych přišel po Vánocích do školy i JÁ s tímto modelem, byl bych i s kamarádem již 5. člověkem, který tento telefon vlastní. A proto jsem se chtěl zeptat, který z těchto dvou mobilů vychází lépe. Když už budete psát, že lépe vychází Xiaomi, chci vědět proč. Naopak když mi budete doporučovat mobil značky Huawei, chci opět vědět z jakého důvodu. Jestli se zde najdou lidé, kteří jeden z těchto telefonů vlastní a mají s danou značkou zkušenosti, budu moc rád, když mi napíšete třeba důležité záporné body, ať vím, na co si dát pozor, zdali by mě to neomezovalo v používání a také jak dlouho telefon vlastníte, jak reaguje např. po týdenním používání, jestli se seká a podobně. Také jsem si četl recenze u obou modelů na Heuréce, kde mi trošičku lépe vyšel Huawei p9 Lite 2017, jelikož u Xiaomi jsem viděl v záporech body o špatném foťáku (to jsem již věděl, a právě z tohoto důvodu jsem hledal dále a našel Huawei), který si ještě k tomu musíte nějak nastavit nebo co, horším reproduktoru a křehkém displeji, zatímco u značky Huawei jsem skoro žádné zápory neviděl. Jelikož je to Vánoční přání a mobil nevyhodím po roce, tak bych se chtěl opravdu rozhodnout správně, ať pak po půl roce nelituji, že jsem si nevybral ten druhý. Já osobně se přikláním k modelu p9 Lite 2017, ale opravdu nevím, jak na tom oba mobily jsou. Telefon bych využíval na focení,volání,zprá­vy,hry a samozřejmě také na sociální sítě (Facebook,You­Tube,taková ta klasika) a chci, aby všechno hezky běželo tak, jak má. Kdyby se tady našel až takový odborník, který by mi doporučil třeba ještě nějaký jiný telefon, který by byl ještě lepší než tyto dva modely, budu rád za každý tip a opět, třeba i zkušenosti, jelikož jsem mohl třeba něco přehlédnout a ovlivnilo by to mé rozhodnutí. Na YouTubu jsem se díval na porovnání, ovšem duel mezi těmito dvěmi značkami jsem nenašel nikde, proto se ptám tady. Oukitel K3 Nechci, a Doogee Mix už vůbec. Děkuji.

Odpovědi
sesednizkola

Huawei p9 Lite 2017

Srovnání ti nedám, ale Huawei P9 Lite 2017 mám a naprostá spokojenost. Všechno probíhá bleskově, displej je vynikající, fotky kvalitní a nejvíc jsem nadšený z baterie. Vydrží skoro celý den aktivního používání. Naposledy jsem seděl od 13 do 21 hodin sám v hospodě a celou dobu jsem koukal na videa na youtube a surfoval po netu a telefon jsem přesto nevybil. To myslím hovoří za vše.

Ještě dodám, že je určitě nutné pořídit ochranný zadní kryt a ochranné sklo na displej.

Doporučuji tohle
https://www.for­cell.cz/pouzdra-na-mobil-forcell-chic/forcell-pouzdro-back-ultra-slim-0-5mm-huawei-p9-lite-2017/?gclid=C­jwKCAiApdPRBRA­dEiwA84bo3xQ9L0­JyoI_PcR6Xz3CkP­Jagwz5bmNUChswq­1chYFLn_a1VFvY­xU_BoC1ZIQAvD_BwE

Někdo má ty odklápěcí, ale ty nedoporučuji. Nedoporučuji je proto, protože to člověka extrémně otravuje je odklápět a také se telefon špatně drží v ruce, odklopený kryt prostě v ruce překáží. Navíc když telefon spadne tak většinou člověku vypadne z ruky, tudíž i s odklopeným krytem a displej nebude chráněný.

Takže jednoznačně tento kryt + ochranné sklo.

iceT

Xiaomi Redmi Note 4

No a já mám naopak Redmi Note 4 global, a jsem naprosto spokojená. Fotky parádní, baterie vydrží celý den a navíc se dost rychle nabíjí. Navíc je o něco větší než Huawei, a to ocením při sledování videí.

Jiří Bohumil

Xiaomi Redmi Note 4

Má jej, už více jak půl roku, kamarád, který se v elektronice, IT a smartphonech hodně vyzná a chválí jej. Jde údajně o mobil s nejlepším poměrem výkon/cena.
Pro vnučku jsem koupil, před 3-mi měsíci, Xiaomi Redmi 4A Global, trochu „chudší“, ale je sním rovněž velmi spokojená.

zett

Xiaomi Redmi Note 4

Já nebo takhle moje mamka Huawei měla a spokojení jsme s ním moc nebyli a ani moje okolí jako kamarádi/kámošky se jim nezalíbil. Neustálé sekání, furt to otravovalo s nedostatkem paměti, sám se vypínal. Já bych ho nedopuručovala a navíc je ještě drahý. Já bych radši doporučila Lenovo nebo to povídané Xiaomi.

malinak812

Huawei jsem měl naposledy snad před pěti lety. Nebyl to sice úplně špatný telefon ale upřímně té značce už tolik nevěřím. Navíc si myslím, že Xiaomi je technologicky mnohem dál. Jejich telefony jsou za tu cenu prostě bezkonkurenční. Dělají ale mimo to i super fitness náramky. Právě nedávno jsem si z https://www.mi­bandshop.cz/ objednal Mi Band 7 a jsem s ním zatím hodně spokojený.

Mc Merkurion

neporadím, jen, sem si se díval: https://www.mo­bilmania.cz/xi­aomi-redmi-note-4-vs-huawei-p9-lite-2017