Midoc

Koupili byste krmné směsi obsahující GMO sóju pro zvířata?

GMO sója bývá často v krmných směsích pro drůbež.

Odpovědi
Kepler

Já nevím. Už bylo nějak prokázáno, že geneticky upravené rostliny jsou něčím škodlivé? Pokud, nevidím důvod proti.

Pepa25

Samozřejmě, na kvalitu sóji to nemá žádný vliv …

da ny

Jsem odpůrce konzumace soji i bez GM úpravy.

Svou drůbež/zvířata bych takto nekrmila.

Má-li zvíře/dobytek možnost výběru, GM stravy se nedotkne, to prokázáno je.
Pravda je, že bez GMO se planeta Země (velkochovy ve světě) sotva uživí.
Důležité je, aby i člověk měl možnost výběru (označení).
Co takto konzumované produkty potravinářského průmyslu a chovu (maso)
bude mít za dopady na lidské zdraví se v budoucnu teprve zásadně projeví.
Zatím je prokázán vyšší výskyt různých onemocnění, zejména onko.
Domnívám se, že v současné době není zájem se podobným, seriozním výzkumem zabývat.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Midoc

Moc dobré to není i hlediska dopravy sója se musí dovážet z druhého konce světa ( jižní Amerika, USA). Vznikají tak zbytečně emise CO².
Je to neproveřená novinka staletími, přirozeným vývojem rostlin.
Svým vlastním domácím zvířatům bych to nedával. Nedělal bych z nich pokusné králíky.
Měl by být rozdíl mezi domácím chovem zvířat na maso, vejce a velkochovech v drůbežarnách, vepřínech. Doma bez GMO a umělých růstových hormonů, jnak to ztrácí smysl. To si to každý může rovnou koupit v obchodě.
Pro dovádění GMO sóji není potravinová soběstačnost republiky.
Dříve se dávala krmných česká kukuřice bez GMO modifikací. Výživná je dost. Maso mělo i lepší chuťové vlastnosti.