Koupí-li se In karta 50 ČD na 3 roky za 8490 a za rok člověka dojíždějícího do práce propustí, tak mu ty 2 roky vyplatí?

Jako jestli mu vrátí ty cca 2/3 platby za In 50 kartu ČD na tři roky, kterou si předplatil, ale nyní ji již nevyužije (ty 2 zbylé roky), protože si třeba našel práci tam kde bydlí. Má na to nárok?

Prostě předpokládal, že tam ty tři roky bude pracovat, ale třeba přišla ekonomická krize a propouštělo se. To se nedá předvídat.

Odpovědi
ivzez

Kdo by podle Vás měl propuštěnému zaměstnanci
vyplácet částku za dva roky platnosti slevové karty?

Zaměstnavatel?
Doprava do práce je věcí zaměstnance.

ČD?
Ty přece neodpovídají za situaci na pracovním trhu.
Navíc lze slevy využívat i v případě, že zaměstnanec
bude pracovat jinde → ny výlety, dovolenou, …