Nechápavé

Jake výhody a nevýhody ma koupení notebooku na splátky?

Jake výhody a nevýhody to ma ??

Kdyz si chci koupit notebook za 20 000Kč,2000­kč/měsíc na splatky

Takže to neni dobre ?;)
Da se tim i zadluzit??

Nejlepší odpověď
gecco

Kolik splátek???
😁

10 – OK
11 – mno, pokud jej potřebuješ, přijatelné
30 – naprosto ´mimo mísu´

Jen počítej s tím, že data o tobě jdou do splátkové společnosti a zřejmě i do registrů dlužníků…
😉
Doplňuji:
Bohajeho – KOLIK splátek???
___
Obecně – každý nákup na splátky je zadlužením.

Je dobré – není dobré – klady a zápory si musíš posoudit sám a nebo musíš dodta podstatně více podrobností (i o budoucích záměrech)!!

Hele – dám ti příklad na modelové situaci:

  • data o tomto prodeji jdou i do registrů
  • chceš hypo, bance doložíš vlastní zdroje, výši výdělku, nemovitost, záměr

Možnosti (zhruba):

  1. už máš notes zaplacen (vždy včas) – je to pro banku info, že sis ´půjčil´ na ptákovinu, ale tu už jsi splatil a v pořádku – je to pro tebe (+), nepříliš významné
  2. už máš notes splacen, ale se zpožděním/i – je to pro banku info, že sis půjčil na ptákovinu a jsi lajdák – (-)
  3. nemáš notes splacen (ale platíš včas) – snižují se tím tvé disponibilní zdroje (banka splátku započítá do tvých výdajů), tedy se snižují tvé možnosti spládcet hypo – (-)
  4. nemáš notes splacen (a neplatíš včas) – (-) viz C a další (-) viz B

Další odpovědi
Klaproth

Už jsi se na to ptal jednou. Ano, přijetím úvěru se stáváš dlužníkem. Čemu z mé předchozí odpovědi jsi nerozuměl?

arygnoc

kúpenie čohokoľvek na spláky už JE zadĺženie (máte tovar na dlh, ktorý splácate).

jednoduchou matematikou zistíte, o koľko tovar preplatíte (ako každý dlh):

(splátka*počet splátok)-cena tovaru

a to nehovorím o tom, že žiadaný tovar môže byť časom lacnejší (výbehový typ) alebo v akcii.
rozdiel môže činiť i 10.000 či viac.

;-Q

led

gecco nám tu urobil „Ďáblova advokáta“ a ja zas „Anjela z Nebe“
pokiaľ počítač súrne potrebujete na zvýšenie príjmu, prípadne na zlepšenie si kvalifikácie a nemáte naň dostatok finačných prostriedkov (v súčasnosti) a máte istotu v návratnosti splátok, pôžička od banky je účinejší prostriedok na získanie počítača, než sa zadĺžiť v rôznych nebankových subjektoch.
Výstraha:
Pokiaľ ho ale chcete na hry, putovanie po sociálnych sieťach (Facebook a podobne) utekajte od takejto kúpy na pôžičku, čo najďalej. Jedna nesplatená splátka a problém je na svete…
Rada starých materí:
Radšej si kúpte skenenú fľašu od džemu (prípadne iný zatvárací pohár, ponožky môžu byť deravé), džem zjedzte a do fľaše šetrite korunky.

Emefej

Než to splatíš, bude NTB morálně zastaralý s nepatrnou zůstatkovou hodnotou.

anonym

Cokoliv kupuješ na splátky, tak je nevýhodné, protože zaplatíš zbytečně moc.
Také nemůžeš vědět, co tě během splátek potká ( nezaměstnanost, nemoc atd.) a pak se zbytečně dostaneš do sluhové pasti.
Raději si to hned odpustit a spořit si na to, protože buď máš pak peníze na nečekanou událost a nebo na ten notebook a neplatíš lidí, kteřī žijou z tvých peněz.

lexx

20 000 za noťas ? ty jsi byznesmen – podnikatel ? prodraží se to nemožně a máš jistotu že budeš mít na splátky po tak dlouhou dobu ? nemáš…pryč od toho a kup si levnej za hotovost nebo v bazáči