hubickova

koupání pískomilů

Jak často a jak dlouho koupat pískomila v koupacím písku?Dali jsme jim misku s pískem do klece na jeden den a pak vytáhli.Udělali jsme dobře?Jak to správně udělat?

Nejlepší odpověď
Lucijej

Kamarádka jim ho tam nechává nonstop, akorát hlídá čistotu a když je potřeba, písek vymění.

Další odpovědi
Questman

Já osobně mám doma činčily i pískomily. Na koupání používám akvárium ve tvaru koule. Na dno dám vrstvu písku a pak do něj dávám zvířata po jednom (ale činčily mají vlastní, protože se jim do písku přidávají ještě speciální látky a jsou na kvalitu písku více choulostivé). Jsou tam tak dlouho jak chtějí, což poznám jednoduše podle toho, že už se v písku neválí a nemyjí se. Tenhle způsob mám od chovatele, od kterého jsem koupil jednu z činčil.

hanulka11

pískomilové mají rádi koupání v písku, ale rádi písek znečisťují (dělají do něj potřeby) proto je dobré… každý den tak na 1/2hodinky jim ho dát do klece v nějaké krabici

vyčetla jsem to na stránkách pro pískomily