Myko La

Kopírují se všechny vlastnosti při provázání částic, anebo můžeme zvolit jen jednu určitou vlastnost?

Da se zvolit určitá vlastnost, kterou potřebujeme provázat mezi castici, anebo nemáme na výběr a všechny vlastností se naklonuji z jedné na druhů automaticky? Děkuji Aliendrone 🙂

Nejlepší odpověď
aliendrone

No – kvantové provázání je vlastně uvedení částic do stavu superpozice s jednou společnou vlnovou funkcí. Nevíš CO ti ze superpozice vypadne, víš jen to, že ověřením stavu jedné (tedy opuštěním superpozice kolapsem vlnové funkce), přinutíš tu druhou zaujmout příslušný stav. Takže i kdybys věděl v jakém stavu částice do superpozice vstupuje, tak kvantovým provázáním tuto informaci „resetuješ“. Tak to chápu já.

BTW – kvantovka. superstruny… víš, my tady počítáme na prstech, polovina respondentů by se zhroutila z trojčlenky a ty na nás s tímhle! ;) :D :D

Zkus Aldebaran apod. sajty, tam chodí borci od fochu a dostaneš tam mnohem relevantnější odpovědi! ;) :)