Konzumujete syntetické doplňky stravy?

https://ona.id­nes.cz/prirod­ni-versus-synteticke-vitaminy-dw8-/zdravi.aspx?c=A170118­_090340_zdravi_pet

Pro mě je závěr: že i když v dnešní době neobsahuje zelenina a ovoce tolik procent prospěšných látek (ale pořád tam jsou) tak je to stále lepší než se cpát umělýma kyselinama které nikde v přírodě nejsou a lze je vyrobit pouze v laboratoři jako alternativa, né jako doplněk, ale jako alternativa…

Protože v přírodě je součástí zeleniny a ovoce mnoho dalších živin, který jsou základními kameny jak v našem těle po konzumaci zeleniny a ovoce správně a efektivně vstřebat vitamíny.

Za to v doplňcích tyto živiny jak správně a efektivně vstřebat vitamíny PROSTĚ NEJSOU.
Takže k čemu mám jíst doplňky stravy které obsahují o několik mg vitamínu více než v zelenině či ovoci, když tam nejsou živiny potřebné k plnohodnotnému vstřebání vitamínů a jen to půjdu celé vyčůrat na WC ? Zbytečný peníze, zbytečný, zbytečný, zbytečný, zbytečný.

To jen tak pro zamyšlení těm co jsou třeba nemocný, že je opravdu jediná možnost ovoce a zelenina. Pokud tělu chybí nebo je potřeba dodat něco co pomůže bolesti nebo pomůže nemoc nechat zmizet, jediná možnost podle mě je najít si to v ovoci či zelenina která to obsahuje.

Nejlepší odpověď
annas

Používám bylinky, pokud mně chybí minerály, tak Schüsslerovy soli či tkáňové soli, jinak občas nějaké vitamíny, které jsou přírodními extrakty z rostlin.

Jinak je zřejmé, že syntetické doplňky mohou poškodit zdraví. Tělo je získá bez „práce“ a pak přírodní špatně „bere“ a vznikne problém.

Další odpovědi
Kepler

Nikdy jsem žádné doplňky stravy nepoužíval, protože jsem je nepotřeboval. Až teď, zhruba poslední měsíc. Sám jsem si diagnostikoval na pravém oku makulární degeneraci, naštěstí včas (blbě na něj vidím) a v nemocnici mi dg potvrdili. Takže na radu lékaře teď pojídám tablety s luteinem, antioxidanty, vitamíny a minerály, které mi dosud chyběly. Zelenině a ovoci jsem totiž nikdy neholdoval. Jsou to samé přírodní a přírodně identické látky a doufám, že díky nim o to oko nepřijdu a nepostihne to druhé oko. Taková léčba je prý poměrně úspěšná.

Drap

Zásadně ne. Netuším, proč bych měl. Snažím se jíst různorodou stravu, z té dostanu vše potřebné.

ivzez

Ne, doplňkům stravy nevěřím.
Dávám přednost zelenině a ovoci.

Kryšpín

Média sdělují co lidé chtějí slyšet, výsledek je miliardová lobby průmyslu doplňků stravy. Celý systém dává většinou přednost zisku před zdravím.

mosoj

Doplňky stravy nejsou jenom vitamíny a o vitamíny vůbec nejde. Některé jsou prospěšné, ale nikoho zde přesvědčovat nehodlám.

kristýnary

Ovoce a zelenina je super věc, ale když si je člověk doma sám vypěstuje. Nejsem si jistá, že v těch, co jsou v supermarketu, je hodně vitamínů. Za to je to plné chemie a chuť také žádná. Na užívání doplňků stravy nevidím nic špatného. Člověk si akorát musí zvolit takové, které mu pomohou s jeho problémem. Já jsem nedávno narazila na zajímavý článek http://www.hackni-svuj-zivot.cz/zdra­vi/doplnky-stravy-a-vitaminy-jak-to-s-nimi-je/ , ve kterém jsou doplňky stravy pěkně vysvětlené, takže určitě stojí za přečtení.